Tytuł mistrza powiatu w siatkówce chłopców obroniony!

Po wygranych eliminacjach do Finału Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców przyszedł czas na obronę tytułu sprzed roku. Reprezentacja naszego gimnazjum w składzie:

• Kamil Szewczyk – przyjmujący

zmierzyła się z drużynami Publicznego Gimnazjum nr 1 z Kozienic oraz Publicznego Gimnazjum z Mniszewa. Finałowy Turniej Powiatu odbył się 4 lutego 2017 w PG nr 1 w Kozienicach.  W wyniku losowania w meczu otwarcia udział wzięli nasi rywale. My mogliśmy spokojnie przyjrzeć się ich grze, co pomogło ustalić taktykę naszej drużyny. W pierwszym meczu turnieju szkoła z Mniszewa dość łatwo ograła gospodarzy i wynikiem 0:2 (11:25, 13:25) zapewniła sobie co najmniej drugą lokatę w finale powiatu.

W następnym meczu Mniszew już nie miał tak łatwo, gdyż po drugiej stronie siatki czekali na nich siatkarze z Gniewoszowa. Po kilku dobrych akcjach w ataku nasza reprezentacja objęła przewagę w pierwszym secie. Niestety spowodowało to rozluźnienie w drużynie i brak odpowiedniej koncentracji. W wyniku tego popełniliśmy duże błędy w obronie i przeciwnik zmniejszył straty do wyniku 17:15 dla PG Gniewoszów. Wyszkolenie techniczne jak i taktyka gry naszych sportowców sprawiła, że już nie oddawali łatwo punktów i po kilku minutach mogli się cieszyć z wygranej w pierwszym secie 25:16.

Drugi set nie przyniósł żadnych niespodzianek. Nasi zawodnicy spokojnie objęli prowadzenie od pierwszego gwizdka i „dowieźli je” do końca meczu wygrywając 25:17. Wynik 2:0 z Mniszewem dawał nam 3 punkty w tabeli i pozostała już tylko formalność w meczu z PG nr 1 z Kozienic.

Zgodnie z przewidywaniami przeciwnik nie sprawił nam żadnego kłopotu i dość szybko mecz zakończył się wygraną naszej drużyny 25:17 oraz 25:14. Nie oddając żadnego seta w Powiatowym Finale Piłki Siatkowej Chłopców obroniliśmy tytuł mistrza naszego regionu.