Dzień Dziecka i III Spartakiada Sołectw – Gniewoszów 2019

2 czerwca br. na boisku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gniewoszowie odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Samorząd Gminy Gniewoszów z okazji Dnia Dziecka wraz z kolejną Spartakiadą Sołectw.

Życząc dobrej zabawy wszystkim uczestnikom, a w szczególności tym najmłodszym powitali mieszkańców i gości, Marcin Gac Wójt Gminy Gniewoszów oraz Maciej Baran Przewodniczący Rady Gminy. Festyn rozpoczęli tanecznie uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wysokim Kole. Następnie poznaliśmy laureatów konkursów zorganizowanych dla uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gniewoszowie z okazji Dnia Ziemi oraz Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Nagrody ufundował i wręczył Marcin Gac Wójt Gminy Gniewoszów. Jednym z bohaterów tegorocznej imprezy był Zespół „Guzowianki”, z którym uczestnicy festynu podśpiewywali melodie na ludową nutę. Tradycyjnie na dzieci czekało wiele atrakcji: dmuchane zamki, malowanie buziek, formowanie i modelowanie balonów, a ze sceny zabawiali ich animatorzy.

III Spartakiadę Sołectw rozpoczął coroczny Konkurs na najlepsze ciasto z jabłkami lub truskawkami. W tym roku trzy ciasta reprezentowały wsie Sławczyn, Regów Stary i Borek. Komisja w składzie Aleksandra Wieczorek, Joanna Miturska i Agnieszka Juchniewicz po degustacji, za najlepsze, uznała ciasto z truskawkami wykonane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Borku „NASZ BOREK”. Do tegorocznej edycji Spartakiady Sołectw wytypowane zostały trzy zespoły: 1- Boguszówka, 2 – Wysokie Koło, Podmieście i Regów Nowy, 3 – Marianów, Zdunków i Zwola. Na starcie pojawił się pod przewodnictwem sołtysów zespół nr 3, tym samym zdobył tytuł zwycięzcy i medale, które wszyscy zawodnicy otrzymali z rąk wójta Marcina Gaca .

Nie zabrakło także atrakcji dla dorosłych, uczestnicy festynu świetnie bawili się w czasie występu Kabaretu „Masztalscy”, śpiewając z Janem Wojdakiem i Wawelami, niektórzy wspominali swoją młodość, a na koniec z Zespołem Vega wszyscy starsi i młodsi ruszyli do tańca.

Oprócz przyjemności dla ducha nie brakowało rarytasów dla ciała, były miody gniewoszowskie, pierogi i ciasta przygotowane przez Panie z KGW w Borku, soki przygotowane przez Panie z Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Kozienicka”, pyszna grochówka przygotowana przez obsadę kuchni ZSP w Gniewoszowie.

Gościnnie prezentowali swoje stoiska rękodzielnicy z Grupy Vena, Nadleśnictwo Zwoleń, a Stowarzyszenie „Lepsza Gmina Gniewoszów” po raz kolejny promowało wydaną publikację „Gmina Gniewoszów historia i współczesność”.

Serdecznie dziękuję wszystkim, za pomoc przy organizacji tegorocznego festynu.

Danuta Błażyńska