11 marca 2018 r – Dzień Sołtysa

Sołtys jaki jest każdy widzi. Nie jest to zawód, ani też etat , jest to ciężka praca społeczna w zależności od tego jak bardzo jesteśmy w nią zaangażowani. Jak każda praca jest ona godna szacunku i podziękowania.

W niedzielę 11 marca br. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Gniewoszowie odbyły się uroczyste obchody tego święta, zorganizowane po raz drugi w naszej gminie. Po powitaniu wszystkich przybyłych; radnych, mieszkańców, uczniów i gości, ale przede wszystkim sołtysów oraz przedstawicieli Rad Sołeckich z całej gminy, Marcin Szymon Gac Wójt Gminy Gniewoszów złożył sołtysom serdeczne życzenia. Zdrowia, wytrwałości, satysfakcji i radości z pełnionej funkcji oraz szacunku mieszkańców, a także podziękował za owocną współpracę i zaangażowanie.

Część artystyczną przygotowali uczniowie Publicznego Gimnazjum w Gniewoszowie pod kierunkiem nauczycielek: Anity Pawlonka oraz Bożeny Sykut. W przygotowanie uroczystości włączyła się Dyrektor Publicznego Gimnazjum Elżbieta Łyszcz wraz z pracownikami, oraz członkowie Stowarzyszenia „Lepsza Gmina Gniewoszów” i „NASZ BOREK”. Gościem, który muzycznie okrasił ten wyjątkowy dzień była kapela „Końskowolskie chłopaki”. Po zakończeniu części artystycznej, przy kawie, herbacie i słodkościach dyskutowano o przyszłości naszej gminy.

Danuta Błażyńska

Fot. Stanisław Błażyński