Dzień Dziecka i VII Spartakiada Sołectw z ENEĄ Gniewoszów 2024

     W niedzielę 2 czerwca br. na boisku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gniewoszowie  zorganizowany został  Festyn Rodzinny z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, połączony ze   Spartakiadą Sołectw z ENEĄ. Przy niezbyt sprzyjającej pogodzie, ale  mnóstwie przygotowanych atrakcji, wydarzenie zachęciło  do uczestnictwa liczne rzesze mieszkańców i gości.

     Festyn rozpoczął się  występem uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gniewoszowie. Następnie życząc dobrej zabawy wszystkim uczestnikom, a w szczególności tym najmłodszym, powitali przybyłych Marcin Gac Wójt Gminy Gniewoszów oraz Maciej Baran Przewodniczący Rady Gminy. W tegorocznym festynie wzięli udział : Radni Rady Powiatu Kozienickiego Monika Krawczyk oraz Mieczysław Szewczyk, Radni Rady Gminy Gniewoszów, przedstawiciele Nadleśnictwa Zwoleń Jakub Mucha i Tomasz Jamka, Komendant Komisariatu Policji w Gniewoszowie kom. Artur Leszczyński, Komendant Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP  Michał Woźniak, kierownicy jednostek Urzędu Gminy, sołtysi i liczni mieszkańcy.

     Drugi półfinał w  Spartakiadzie  Sołectw z ENEĄ rozpoczął coroczny Konkurs na „Najlepsze ciasto z jabłkami lub truskawkami” adresowany do wszystkich mieszkańców gminy. W tym roku w konkursie udział wzięło 5 mieszkańców, którzy przygotowali wspaniałe ciasta.

    Komisja w składzie: Radna Rady Powiatu Monika Krawczyk – przewodnicząca oraz Monika Śmietanka i  Katarzyna Podsiadła – Radne Rady Gminy Gniewoszów  po degustacji,  za najlepsze  uznała  ciasto z truskawkami wykonane przez Ilonę Miturską – nagroda rzeczowa o wartości 250 zł, II miejsce zajęło ciasto Edyty Sadownik – nagroda rzeczowa o wartości 200 zł, a III miejsce przypadło Ewie Szymańskiej- nagroda rzeczowa o wartości 150 zł. Wyróżnienia oraz  upominki  o wartości 70 zł za swoje ciasta otrzymali Jolanta Sztobryn i Jan Miturski.

     Półfinaliści tegorocznej  edycji Spartakiady Sołectw z ENEĄ to zespoły sołectw : I Markowola, Markowola Kolonia, II Marianów, Zwola i Zdunków oraz III Wólka Bachańska. Pod przewodnictwem sołtysa oraz radnej do udziału zgłosił się tylko zespół  składający się z mieszkańców Wólki Bachańskiej. Tym samym zdobył tytuł zwycięzcy i przeszedł do finału. By wykazać swoje umiejętności oraz przygotowanie do spartakiady mieszkańcy Wólki Bachańskiej w formie zabawy rozegrali konkurencje spartakiady z zespołem utworzonym z radnych rady gminy oraz sołtysów uczestniczących w wydarzeniu. Po czym z rąk Marcina Gaca Wójta Gminy Gniewoszów otrzymali medale za zajęcie I miejsca i życzenia powodzenia w finale.

    Tradycyjnie na Festynie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka na dzieci czekało wiele atrakcji : dmuchane zamki, malowanie buziek, formowanie i modelowanie  balonów, różnego rodzaju warsztaty, ścianka wspinaczkowa, jazda rikszą  i na kucyku, a ze sceny zabawiali je animatorzy.

     Nie zabrakło  także atrakcji dla dorosłych. Uczestnicy festynu świetnie bawili się w czasie występu Zespołu„Partita”, śpiewając z Andrzejem Frajndtem i Ludmiłą Zamojską wielkie przeboje. Kulminacją wieczoru był występ Zespołu „ANDRE”, a na koniec z Zespołem DOLCE VITA wszyscy starsi i młodsi  ruszyli do tańca. Całość wydarzenia prowadziła znana gwiazda telewizji i mediów społecznościowych Kinga Zawodnik.

    Oprócz przyjemności dla ducha nie brakowało rarytasów dla ciała. Były miody gniewoszowskie, pierogi, knedle  i ciasta borkowskie przygotowane przez członkinie KGW w Borku „Nasz Borek”, pyszności na stoisku KGW w Oleksowie oraz grochówka i inne przysmaki na stoisku KGW w Sarnowie „Sarenki”. Kolorowe i smakowite gofry serwowało Stowarzyszenie „Lepsza Gmina Gniewoszów”.

    Tegoroczny Festyn Rodzinny z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka oraz Spartakiadę Sołectw z ENEĄ zorganizowany został    przez Marcina Gaca – Wójta Gminy Gniewoszów oraz Radę Gminy Gniewoszów we współpracy z Samorządem  Województwa Mazowieckiego, oraz w partnerstwie z ENEĄ Wytwarzanie w Świerżach Górnych, a także Firmą Dachy Wrona .

Współorganizatorem festynu był również  Zespół Szkolno – Przedszkolny w Gniewoszowie oraz Biblioteka Publiczna Gminy Gniewoszów.  

     Serdecznie dziękujemy wszystkim, za pomoc przy organizacji tegorocznego festynu.