Dzień Kobiet w Gminie Gniewoszów

12 marca 2022 r w sobotę na zaproszenie Marcina Gaca Wójta Gminy Gniewoszów, Macieja Barana Przewodniczącego Rady Gminy oraz Jarosława Walaska Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gniewoszowie przybyły mieszkanki wielu miejscowości naszej gminy na spotkanie zorganizowane z okazji Dnia Kobiet. Panowie złożyli życzenia i wręczyli kwiaty.

„W tym dniu możemy w szczególny sposób podziękować naszym Paniom za miłość, troskę i opiekę”, mówił Marcin Gac wójt Gminy Gniewoszów składając życzenia, Przewodniczący Maciej Baran natomiast życzył wszystkim kobietom, dziewczynom, damom i księżniczkom zdrowia, szczęścia, słodyczy i spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń. Zwracając się do Panów stwierdził, że „świat bez kobiet nie miałby sensu”.

W części artystycznej rozbawili uczestników spotkania uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gniewoszowie przygotowani przez Panie Katarzynę Wdowiak – Szczepanik, Anitę Pawlonkę, Bożenę Sykut, zaś piękne dekoracje zawdzięczamy Pani Bożenie Sykut oraz gronu pedagogicznemu ZSP w Gniewoszowie, którym serdecznie dziękujemy.

Wisienką na torcie był występ prof. dr. hab. Stanisława Górki, znakomitego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego, producenta, reżysera i pedagoga (nauczyciela emisji głosu w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza), współzałożyciela i lidera Towarzystwa Teatralnego Pod Górkę (1992) – teatru specjalizującego się w kameralnych formach wokalno-aktorskich. Znanego z popularnych seriali telewizyjnych: „Plebania”, Czas Honoru” czy „Miodowe lata”.

Tym razem wystąpił w farsie ONI i MY, czyli My Kobiety i Oni Mężczyźni, z przymrużeniem oka trafił w sedno relacji między „Wenusjankami” i „Marsjanami”.

Spotkanie zakończyło się wspólnymi zdjęciami ze wspaniałym aktorem.

Do poczęstunku słodkościami zachęcały pięknie udekorowane stoły, które przygotowała pani Agnieszka Rokita z Czarnolasu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim paniom za przybycie oraz organizatorom za przygotowanie uroczystości i zapraszamy za rok.