Dzień Ojca

Obchody Dnia Ojca zostały zapoczątkowane w Stanach Zjednoczonych. Po sukcesie Dnia Matki pojawiły się głosy, by ustanowić święta również dla pozostałych członków rodziny. Dlatego postanowiono ogłosić dzień ojca. Pierwsze obchody święta odbyły się 19 czerwca 1910 roku w miasteczku Spokane w stanie Waszyngton za sprawą Sonory Smart Dodd, córki weterana wojny secesyjnej Williama Smarta, który po śmierci żony wychował sam 6 dzieci. Wydarzenie miało jednak charakter lokalny i nie podjęto inicjatywy w innych stanach, aż do 1972 roku, kiedy to prezydent Nixon oficjalnie ustanowił Dzień Ojca.

Pierwszy raz Dzień Ojca – święto będące wyrazem szacunku i wdzięczności ojcom w Polsce obchodzono w 1965 roku. Od tamtego momentu każdy tata świętuje 23 czerwca.

Z tej niezwykłej okazji jakim jest Dzień Ojca wszystkim Ojcom pragnę ofiarować słowa największej wdzięczności, za wszystkie trudy i starania, które włożyli w wychowanie swoich pociech, składam życzenia tego co najlepsze, zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, mądrości, pogody ducha oraz codziennej radości.