Eliminacje Gminne IV Powiatowego Przeglądu Przyśpiewek Dyngusowych i Pieśni Wielkanocnych

„Nie umiem być srebrnym aniołem –
ni gorejącym krzakiem –
tyle Zmartwychwstań już przeszło –
a serce mam byle jakie”

(ks. Jan Twardowski – fragment wiersza)

By poczuć atmosferę zbliżających się świąt Wielkiejnocy, już po raz czwarty w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Gniewoszowie, odbyły się w dniu 5 kwietnia Eliminacje Gminne IV Powiatowego Przeglądu Przyśpiewek Dyngusowych i Pieśni Wielkanocnych, połączone z III Konkursem ciast „Wielkanocne wypieki” i Kiermaszem rękodzieła. Organizatorem Gminnych Eliminacji Przeglądu był wójt Gminy Gniewoszów, a współorganizatorami Biblioteka Publiczna oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny w Gniewoszowie.

Po powitaniu wszystkich przybyłych, prowadząca powitała i przedstawiła skład komisji oceniającej : Marcina Szymona Gaca Wójta Gminy Gniewoszów, Macieja Barana Przewodniczącego Rady Gminy, Piotra Telkę Wiceprzewodniczącego Rady Gminy oraz Elżbietę Łyszcz Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Gniewoszowie.

W tegorocznych Eliminacjach wzięły udział dwa zespoły uczniów, po jednym z każdej szkoły. Po wysłuchaniu i obejrzeniu występów Komisja zakwalifikowała do powiatowego etapu Zespół Szkolno – Przedszkolny z Gniewoszowa, który zajął I miejsce. W czasie obrad komisji na scenie zaprezentowali się mali wykonawcy z grup przedszkolnych „Słoneczka” oraz „Zuchy”. Po wręczeniu Dyplomów przez Marcina Szymona Gaca Wójta Gminy Gniewoszów, wszyscy występujący otrzymali słodki upominek z rąk Macieja Barana Przewodniczącego Rady Gminy.

Następnie komisja dokonała oceny walorów estetycznych oraz smakowych przygotowanych ciast i ustaliła wyniki Konkursu. W III Konkursie ciast „Wielkanocne wypieki” I miejsce zajęło ciasto – koszyk wielkanocny Danuty Stępień, II miejsce ciasto – zając Renaty Kochanowskiej, a III miejsce babka Gabrieli Wachowicz. Po wręczeniu Dyplomów oraz upominków ufundowanych przez Marcina Szymona Gaca oraz Mariannę Jankowską właścicielkę sklepu ALMAR II w Gniewoszowie, którym serdecznie dziękujemy, zaproszono wszystkich uczestników do degustacji.

W czasie trwania imprezy można było nabyć stroiki wielkanocne przygotowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gniewoszowie.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję rodzicom, uczniom i ich opiekunom, przedszkolakom za wspaniały występ, uczestniczkom Konkursu oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji tegorocznej imprezy i zapraszam za rok.

Danuta Błażyńska