FESTYN RODZINNY „ HEJ SOBÓTKA”

W niedzielę 18 czerwca 2023 r. piękna słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom Festynu Rodzinnego „ Hej sobótka” organizowanego cyklicznie przez Koło Gospodyń Wiejskich w Borku „NASZ BOREK”, we współpracy ze Stowarzyszeniem „Lepsza Gmina Gniewoszów” oraz władzami gminy.

Było biesiadnie, radośnie, muzycznie, ludowo i sportowo. Festyn rozpoczęły Panie z KGW w Borku, które zaprezentowały program artystyczny nawiązujący do nadchodzącego lata. Były konkursy, rywalizacja sportowa, pyszne potrawy: słynny żurek i oczywiście pierogi serwowane przez członkinie Koła oraz słodkie gofry, które przygotowały przedstawicielki Stowarzyszenia „Lepsza Gmina Gniewoszów. Dzieci korzystały z palcu zabaw, a wspaniałą atrakcją była jazda na kucyku. Do późnych godzin wieczornych trwała zabawa taneczna.

By zadbać o wspólne dobro jakim jest teren wokół świetlicy i przypomnieć użytkownikom terenu o zachowaniu porządku, z inicjatywy KGW w Borku oraz wójta Gminy Gniewoszów, którzy byli fundatorami nagród, we współpracy z ZSP w Gniewoszowie, odbył się Konkurs na plakat pt. „Nie wyrzucaj śmieci jak leci”, „Segreguj”, „Odzyskuj”. W czasie festynu można było obejrzeć nagrodzone prace, i pogratulować laureatom konkursu, którym Marcin Gac Wójt Gminy Gniewoszów, Anita Pawlonka Wicedyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gniewoszowie oraz nauczycielka Lidia Kultys wręczyli dyplomy i nagrody.

Danuta Błażyńska