Gminny Dzień Seniora

Dzień seniora to wyjątkowe święto, święto ludzi w jesieni życia, którym należy się szacunek, za bezinteresowną miłość i mądrość w pielęgnowaniu tradycji, kultywowanie starych obrzędów i zwyczajów, przekazywanie kultury i obyczajów naszego regionu.

Aby zwrócić uwagę jak ważne jest to święto, dnia 18 listopada 2017r obchodziliśmy Gminny Dzień Seniora . Na zaproszenie Marcina Szymona Gac Wójta Gminy Gniewoszów – inicjatora uroczystości, Przewodniczącego Rady Gminy, radnych oraz Klubu Seniora „Zawsze Aktywni” przybyli seniorzy – mieszkańcy naszej gminy. Współorganizatorami tego święta, były placówki oświatowe naszej gminy oraz Stowarzyszenie „Lepsza Gmina Gniewoszów”.

Uroczystości rozpoczęto mszą świętą o godz. 15:30, którą w intencji seniorów celebrował proboszcz parafii pw Niepokalanego Serca Maryi w Gniewoszowie ks Stanisław Grzmil.

Następnie uczestnicy uroczystości po przybyciu do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gniewoszowie zostali zaproszeni na ciepły poczęstunek. Część oficjalną rozpoczęto prelekcją dzielnicowego oraz przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach na temat bezpieczeństwa seniorów. Na zakończenie prezentacji wszyscy otrzymali opaski odblaskowe, wizytówki oraz broszurki.

Część artystyczną pięknie zaprezentowali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wysokim Kole przygotowani przez Sabinę Mizak. Rozbawili i rozśpiewali uczestników uczniowie Publicznego Gimnazjum w Gniewoszowie, przygotowani przez Bożenę Sykut. W takim dniu nie zabrakło także występu członków Klubu Seniora, którzy zaprezentowali kilka wierszy oraz przy akompaniamencie Piotra Deli zaśpiewali piosenkę o radości bycia klubowiczem. Po zakończeniu części artystycznej Marcin Gac wójt gminy w imieniu władz samorządowych, Przewodniczącego Rady Gminy złożył seniorom życzenia długich lat życia, pogody ducha oraz mądrości w przekazywaniu wiedzy i tradycji młodszym pokoleniom, a młodym ludziom życzył, żeby pamiętali o swoich babciach i dziadkach nie tylko z okazji ich święta.

Życzenia słodkich dalszych kolejnych lat w przenośni i dosłownie złożyła Stanisława Kuncka Prezes Spółdzielni Samopomoc – Chłopska w Gniewoszowie – fundatorka wspaniałego tortu.

Zabawa, tańce i śpiewy przy znanych przebojach z lat młodości trwały trwały do 21:00.

Danuta Błażyńska