Gniewoszowski Kiermasz Bożonarodzeniowy oraz VI Wigilia Gminna

Dnia 18. 12. 2022 r. w naszej gminie odbył się Gniewoszowski Kiermasz Bożonarodzeniowy oraz VI Wigilia Gminna dla wszystkich mieszkańców naszej gminy.

Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia nagród w konkursach literackim i plastycznym pt; „Moja mała ojczyzna” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Gniewoszów we współpracy z Biblioteką Szkolną Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gniewoszowie. Odczytania protokołu dokonała kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Gniewoszów Pani Paula Stępień a o wręczenie nagród poproszeni zostali Wójt Gminy Gniewoszów Marcin Gac oraz dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Jarosław Walasek. Wszystkim laureatom konkursów serdecznie gratulujemy.

Następnie Wójt Gminy Gniewoszów Marcin Gac wręczył nagrody w postaci wyróżnienia dla uczestników konkursu na „Maskotkę Gminy Gniewoszów”, który ze względu na zbyt małą ilość zgłoszeń został nierozstrzygnięty.

Kolędą „Cicho, cicho pastuszkowie” w wykonaniu Zuzanny Orłowskiej, która za tę pastorałkę zdobyła II miejsce w tegorocznym konkursie kolęd i pastorałek w Kozienicach rozpoczął się koncert. Następnie na scenie zaprezentowała się Natalia Kosmowska uczestniczka programu „The Voice Kids III” oraz „Szansy na Sukces Eurowizja Junior 2020”, która swój kunszt artystyczny kształci w studiu Piotra Markowskiego w Warszawie.

VI Wigilię Gminy Gniewoszów rozpoczął Wójt Gminy Gniewoszów Marcin Gac, który w swoim wystąpieniu przywitał wszystkich przybyłych gości oraz złożył życzenia zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia. Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy Gniewoszów Maciej Baran. Po przywitaniu wszystkich gości oraz złożeniu życzeń o modlitwę poproszono księdza proboszcza Stanisława Grzmila. Następnie wysłuchaliśmy kolęd w wykonaniu Zespołu „Słowiczanki”, którym serdecznie dziękujemy za wspaniały występ. Po występie wszyscy goście zostali zaproszeni do stołu wigilijnego, gdzie znajdowały się potrawy wigilijne przygotowane przez Panie ze stołówki Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Gniewoszowie.

Przez cały czas trwającego spotkania na stoiskach przygotowanych przez: Koła Gospodyń Wiejskich z Borku i Sarnowa oraz Stowarzyszenia „Lepsza Gmina Gniewoszów”, Klubu „Senior+” z Gniewoszowa, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Gniewoszowie a także twórców indywidualnych, można było nabyć wyroby, potrawy oraz rękodzieło świąteczne.

Serdecznie dziękujemy Paniom ze stołówki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gniewoszowie, pracownikom Urzędu Gminy, nauczycielom i pracownikom Zespołu- Szkolno Przedszkolnego w Gniewoszowie, wystawcom oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania tego wyjątkowego wydarzenia.

Ewelina Molenda

fot. Daniel Krawczyk