III Rodzinny Rajd Rowerowy Gniewoszów 2020

Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach z gminy Gniewoszów, dnia 20 czerwca spotkali się po raz III na trasie Rodzinnego Rajdu Rowerowego. 25 uczestników tegorocznego rajdu, organizowanego przez Marcina Gaca Wójta Gminy Gniewoszów spotkało się na placu przy bibliotece, mając do pokonania trasę liczącą około 30 km . Po rejestracji o godz. 10:00 w dwu grupach, wyruszono na trasę, która i tym razem biegła nieco inaczej. Choć rajd prowadzi szlakiem tablic poświęconych rodzinom Skłodowskich i Boguskich, by uatrakcyjnić rodzinne spędzanie wolnego czasu, tegoroczny rajd prowadził drogami nie tylko naszej gminy.

Trasa malownicza, ale dość wymagająca, jednak kondycji, ani dobrych humorów nie zabrakło naszym najmłodszym rowerzystom jak i seniorom, którym należą się wielkie brawa i uznanie. Pogoda po raz kolejny była łaskawa i idealna dla uczestników rajdu.

Pierwszy przystanek to Zwola, tak bardzo związana z rodzinami Skłodowskich i Boguskich – tu przypomnieliśmy sobie szlak tablic i związki naszej Noblistki z ziemią gniewoszowską.

Kolejny przystanek to Kajetanów – wieś położona w gminie Puławy i powiecie puławskim.

Tam dość długi odpoczynek, ognisko, kiełbaski, ciasto oraz deser w postaci truskawek, którymi częstowała uczestników sołtys Agnieszka Jagieła.

Po nabraniu sił do dalszej jazdy, zrelaksowani rowerzyści wyruszyli do Opatkowic, gdzie na placu szkolnym odbyło się przy słodkim poczęstunku oficjalne zakończenie tegorocznego rajdu. Dyplomy otrzymali : najmłodszy i najstarszy uczestnik oraz najmłodszy jadący uczestnik rajdu. Niespodzianką był szybki konkurs z wiedzy dotyczącej Marii Skłodowskiej – Curie oraz rodzin Boguskich, a także szlaku tablic związanych z tymi rodzinami. Nagrody w konkursie zdobyli: Jan Miturski, Jan Majchrzak, Tristan Mizak, Dorota Majchrzak i Anna Tyburcy – Masłowska.

Dziękując serdecznie wszystkim uczestnikom rajdu, składam podziękowania ludziom bez pomocy, których ciężko było by tę imprezę zorganizować .

Szczególne podziękowania należą się współorganizatorom:

  • stowarzyszeniu „Lepsza Gmina Gniewoszów” między innymi za zakup kiełbasek oraz Annie Tyburcy – Masłowskiej za pomoc w przygotowaniach, a także Stanisławowi Błażyńskiemu za przygotowanie drewna na ognisko oraz fotorelację z rajdu,
  • członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich w Borku „NASZ BOREK” – Małgorzacie Gordat i Mariannie Słyk za upieczenie ciasta, za wszelką pomoc – Pauli Stępień kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Gniewoszów, druhom z OSP Kajetanów, Agnieszce Jagieła oraz Mikołajowi Mizakowi, Marcinowi Miturskiemu oraz Marcinowi Masłowskiemu – kierownikom grup za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników rajdu.

Dziękując wszystkim, już teraz zapraszam za rok.

Danuta Błażyńska