Infolinia w sprawie transportu do punktu szczepień

15 stycznia br. ruszyły zapisy na szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-COV2. Urząd Gminy Gniewoszów pomaga w dowozie osób, które nie są same w stanie dotrzeć do punktu szczepień.

Po uprzednim zapisaniu się na szczepienie będzie istniała możliwość skorzystania z transportu organizowanego przez gminę. Taki transport przeznaczony będzie dla:

  1. osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  2. osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

W celu rozpoznania i oszacowania potrzeb mieszkańców związanych z takim transportem prosimy, o telefoniczny kontakt pod numerem infolinii 737 892 025  osoby zainteresowane skorzystaniem z takiej usługi. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu.

UWAGA!

Zgłoszenie do urzędu gminy chęci skorzystania z usługi transportowej wymaga znajomości miejsca i terminu szczepienia, a więc wcześniejszego zapisania się na sczepienie:

  • za pośrednictwem infolinii 989 (rejestracja od 15 stycznia dla osób, które skończyły 80 lat, a od 22 stycznia dla osób pow. 70 roku życia),
  • online przez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl.
  • bezpośrednio w konkretnym punkcie szczepień – na terenie Gminy Gniewoszów działa punkt szczepień Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Gniewoszowie ul. Sarnowska 14 26-920 Gniewoszów tel. 48 6215 016.

Szczepienie będzie realizowane dwukrotnie. Rejestracji do szczepienia możecie Państwo dokonać w następujących terminach:

  • 15 stycznia 2021 r. rozpoczęcie procesu rejestracji na szczepienie osób w wieku 80+,
  • 22 stycznia 2021 r. rozpoczęcie procesu rejestracji na szczepienie osób w wieku 70+.

Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym. Informacje o tym pojawiać będą się sukcesywnie na stronie internetowej.

Więcej informacji na temat szczepień na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/jak-sie-szczepic.