IV Piknik Literacki

10 października 2021 r. dzięki zaproszeniu Pani Marii Jaskot Dyrektor Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie oraz Pani Henryki Janik Prezes Stowarzyszenia „Pamiętamy o ogrodach” mieliśmy zaszczyt gościć na IV Pikniku Literackim pod nazwą Psalmoteka.

Gmina Gniewoszów oraz Stowarzyszenie „Lepsza Gmina Gniewoszów przygotowało stoisko promocyjne, które w pięknych barwach jesiennych przyciągało uwagę uczestników. Miody gniewoszowskie, a także pierzga i pyłek kwiatowy z Pszczelarskiej Zagrody Edukacyjnej oraz publikacja „Gniewoszów historia i współczesność” wraz z pozostałymi materiałami promocyjnymi cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Piękna Polska jesień, bogaty program imprezy, ciekawi wystawcy, wspaniała atmosfera przyciągnęła wielu uczestników. Jak zwykle radował się duch ale i ciało, nie zabrakło zupy dyniowej, a KGW w Janowicach oprócz pierogów, naleśników, placków warzywnych serwowało potrawę regionalną tzw. zawijoki z kaszą jaglaną. Jak na jubileusz przystało, sadzono bowiem kolejną lipę „Julia” z okazji 100-lecia urodzin Julii Hartwig, nie zabrakło także wspaniałego tortu.

Wisienką na torcie był koncert chóru Cantata z Niepołomic, który wykonał psalmy Jana Kochanowskiego do muzyki Mikołaja Gomółki.

Danuta Błażyńska