IV PRZEGLĄD KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH W MAGNUSZEWIE

Dnia 11 czerwca 2021 r. w Magnuszewie, odbył się IV Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich wraz z Piknikiem Produkt Polski w ramach konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”. Organizatorami Przeglądu byli: Związek Gmin Ziemi Kozienickiej oraz Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka”. W tegorocznej edycji udział wzięło 13 kół z powiatu kozienickiego. Każde koło biorąc udział w przeglądzie oceniane było w trzech konkurencjach: na najładniejsze stoisko, na potrawę regionalną, której temat brzmiał „Warzywno – owocowy zawrót głowy” oraz prezentacja artystyczna. Jury miało nie lada wyzwanie, gdyż wszystkie stanowiska prezentowały się wyjątkowo i miało swój własny klimat reprezentujący dane koło. Zaś jeśli chodzi o prezentację artystyczną to wachlarz umiejętności scenicznych był bardzo szeroki począwszy od skeczów poprzez scenki rodzajowe aż po piosenki.

W tym roku udział w tym wydarzeniu przypadł Kołu Gospodyń Wiejskich w Sarnowie „Sarenki”. Myślą przewodnią członków koła był las. Stanowisko przedstawiało leśną polanę a danie konkursowe to „Karkówka w sosie żurawinowym z puree z selera i jabłka z surówką”. W konkursie artystycznym koło przedstawiło utwór „Takiego Janicka”. Mimo, że był to debiut Koła udało się zając II zaszczytne miejsce w Przeglądzie Kół Gospodyń Wiejskich w Magnuszewie.

Wynik IV Przeglądu Kół Gospodyń Wiejskich prezentuje się następująco:

– Pierwsze miejsce i bon o wartości 2000 zł otrzyma KGW „Basinowianki” w Basinowie,

– Drugie miejsce i bon o wartości 1 500 zł trafił do KGW w Sarnowie „Sarenki”,

– Trzecie miejsce i bon o wartości 1000 zł przyznano Członkiniom KGW w Brzózie.

Jury przyznało również trzy wyróżnienia dla: KGW w Sieciechowie, KGW „Babeczki w Trzebieniu” i KGW „Psarzanki” w Psarach. Fundatorem nagród głównych oraz trzech wyróżnień w konkursach był Związek Gmin Ziemi Kozienickiej, natomiast nagrody za udział w konkursie dla pozostałych 7 Kół w wysokości 300 zł ufundowało Stowarzyszenie LGD „Puszcza Kozienicka”.

Ewelina Molenda