IV Przegląd Piosenki Patriotycznej, Powstańczej i Żołnierskiej

W piątek 20 listopada 2020 r w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Gniewoszowie odbyło się posiedzenie Komisji w celu rozstrzygnięcia IV Gminnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej, Powstańczej i Żołnierskiej, który jak co roku jesienią organizowany jest w naszej gminie.

Poprzednie edycje Przeglądu były dużymi wydarzeniami, w tym roku ze względu na pandemię zmieniono formułę na on-line.

Do Przeglądu zgłosiło się oraz dostarczyło nagrania video swoich występów, 11 uczestników, w trzech kategoriach wiekowych. Wśród uczestników reprezentujących placówki oświatowe oraz dorosłych i seniorów było 5 solistów, 5 zespołów oraz 1 chór, którzy z wielkim zaangażowaniem, pięknie wykonali między innymi „O mój rozmarynie”, „Ułani ułani” czy „Pałacyk Michla”.

Komisja w składzie:

1. Przewodnicząca:

  • Edyta Kultys – Kierownik referatu gospodarki komunalnej i ochrony środowiska

2. Członkowie:

  • Marcin Szymon Gac – Wójt Gminy Gniewoszów
  • Maciej Baran – Przewodniczący Rady Gminy Gniewoszów
  • Ryszard Szewczyk – przedstawiciel Stowarzyszenia „Lepsza Gmina Gniewoszów”
  • Paula Stępień – Kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Gniewoszów

oraz ( on-line) przedstawiciele Zarządu Dęblińskiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP, po wysłuchaniu wszystkich prezentacji i długich obradach, dokonała oceny i ustaliła wyniki Przeglądu.

W kategorii szkoła podstawowa kl. I – IV: I miejsce zajęła Malwina Gawinek śpiewająca piosenkę „Przybyli ułani pod okienko” uczennica kl. I a Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gniewoszowie. II miejsce otrzymali ex aequo : Zuzanna Ornat uczennica kl. II a i piosenka „Pałacyk Michla” oraz Zespół kl. III a i kl. III b z piosenką „Myślimy o Polsce” wszyscy są uczniami Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gniewoszowie. III miejsce zajęła także uczennica kl. IV Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gniewoszowie Zuzanna Orłowska wykonująca znaną pieśń „O mój rozmarynie”. Komisja wyróżnieniem w tej kategorii nagrodziła chór kl. II a i II b , również z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gniewoszowie za piosenkę „ W wojsku nie jest źle”.

W kategorii szkoła podstawowa kl. V – VIII laur zwycięstwa i I miejsce otrzymał Zespół KL. V i kl. VI z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wysokim Kole za piosenkę „Taki kraj”. II miejsce zajęła uczennica kl. V również z PSP Wysokie Koło, Aleksandra Podsiadła śpiewająca „Deszcz jesienny deszcz”. III miejsce wyśpiewał Zespół uczniów kl. VI i VII z PSP Wysokim Kole piosenką „Ułani , ułani”. W tej kategorii Komisja przyznała dwa wyróżnienia dla Zespołu , który utworzyły uczennice Kl. VI i VII z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gniewoszowie śpiewając piosenkę „Bella ciao” oraz dla uczennicy kl. V z PSP w Wysokim Kole, Zuzanny Molendy z piosenką „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”.

W kategorii dorośli, seniorzy I miejsce zdobyły przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Borku „NASZ BOREK” za piosenkę „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”.

Od dwóch lat w czasie Przeglądu współpracujemy z Zarządem Dęblińskiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP, w tym roku również przedstawiciele Zarządu wysłuchali i obejrzeli występy uczestników Przeglądu i przyznali następujące nagrody. Otrzymują je : Malwina Gawinek za piosenkę „Przybyli ułani pod okienko”, Zuzanna Orłowska z piosenką „O mój rozmarynie”, Koło Gospodyń Wiejskich w Borku „NASZ BOREK” za wykonanie piosenki „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę” oraz Zuzanna Ornat śpiewająca „Pałacyk Michla”.

Statuetki oraz dyplomy zostaną wręczone uczestnikom IV Przeglądu Piosenki Patriotycznej, Powstańczej i Żołnierskiej po uzgodnieniu z dyrekcjami placówek oświatowych po powrocie uczniów do stacjonarnego nauczania.

Dziękując za udział w tegorocznym Przeglądzie , przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy do udziału za rok.

 Danuta Błażyńska

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych wykonawców oraz skrót wszystkich piosenek.