JARMARK ROZMAITOŚCI I ZABAWA LUDOWA NA GNIEWOSZOWSKICH „KRUPÓWKACH”

Pod hasłem „Czym chata bogata, tym rada,” 13 maja w sobotnie popołudnie na targowisku w Gniewoszowie odbył się Jarmark Rozmaitości. Piękna słoneczna pogoda sprawiła, że klimatyczne targowisko licznie odwiedzili mieszkańcy i nie tylko.

O godz. 17.00 Danuta Błażyńska Przewodnicząca KGW w Borku, w imieniu swoim i organizatorów: członków Stowarzyszenia „Lepsza Gmina Gniewoszów”, KGW w Borku „NASZ BOREK” oraz KGW „Sarenki” w Sarnowie, powitała Irenę Bielawską Prezes Zarządu Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Kozienicka”, współorganizatora wydarzenia Marcina Gaca Wójta Gminy Gniewoszów, Macieja Barana Przewodniczącego Rady Gminy oraz wszystkich przybyłych mieszkańców i gości.

Cel jaki przyświecał organizatorom oraz władzom gminy, to ożywienie tego klimatycznego miejsca, promocja gminy, przywracanie tradycji jaką były zabawy wiejskie, promocja lokalnych potraw oraz sąsiedzka integracja.

Wspaniale prezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich z Głuśca, Sieciechowa i Słowik z Gminy Sieciechów. Stoiska Stowarzyszenia Aktywne Kobiety 50+ z Garbatki Letnisko oraz indywidualnych rękodzielników z Dęblina, Puław i Pionek cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nie zabrakło również stoiska Pszczelarskiej Zagrody Edukacyjnej oraz koszy wyplecionych ręką twórcy ludowego Grzegorza Gordata.

Muzyczną oprawę Jarmarku zapewniły śpiewające Koła Gospodyń Wiejskich: Zespół „Sobótka” z Czarnolasu oraz Słowiczanki ze Słowik. Ukoronowaniem sobotniego wieczoru była zabawa ludowa z Kapelą Stąporkowską z Sebastianem Moczarskim. Rewelacyjne wykonanie wielu ludowych piosenek, przypomniało wielu uczestnikom czasy beztroskiej młodości. Mamy nadzieję, że impreza ta wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń.

Danuta Błażyńska