Narodowe czytanie w Gniewoszowie

W sobotę 2 września cała Polska czytała „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego również w Gniewoszowie akcja odbyła się po raz drugi w Bibliotece Publicznej Gminy Gniewoszów. Honorowy patronat nad akcją objął prezydent wraz z małżonką, z tej okazji skierował list zachęcający do czytania polskiej literatury.

O godzinie 16:00 spotkanie w bibliotece rozpoczęło się od powitania wszystkich zgromadzonych gości następnie odczytany został list od prezydenta przez kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Gniewoszów Paulę Stępień.

W głośne czytanie na role I aktu dramatu włączyli się uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Gniewoszowie: Monika Oleś, Natalia Orłowska, Paulina Chmielewska, Adrian Grabiec, członkowie Klubu Seniora „Zawsze Aktywni”: Stanisława Bachanek, Ryszarda Tyburcy, Ryszard Szewczyk, Stanisław Błażyński, pracownicy Urzędu Gminy: Mieczysław Szewczyk i Damian Solecki, mieszkańcy gminy: Karolina Bachanek, Jakub Urbanek, Mateusz Sotowski, Jacek Stępień, czytała także Angelika Bachanek przedstawicielka Stowarzyszenia Miłośników Przeszłości „GNIEWOSZ”. Gościliśmy Edytę Dubaniewicz i Sebastiana Dudzika – osoby spoza naszego terenu. Opis izby odczytała Danuta Błażyńska.

Po zakończeniu wspólnego czytania można było skosztować przysmaków ze stołu wiejskiego – jak to bywa na Weselu.

Gorąco dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w zorganizowanie Narodowego Czytania w naszej gminie, oraz zapraszamy do wspólnego czytania za rok.