Nie bójmy się jesieni

Starość wieńczy życie i jest czasem żniw tego, czego się nauczyliśmy, co przeżyliśmy, co zdziałaliśmy i osiągnęliśmy, a także tego, co wycierpieliśmy i wytrzymaliśmy”-Jan Paweł II

Ogromnym zaszczytem i wielką przyjemnością było dla naszego wójta, samorządu, stowarzyszeń działających na terenie gminy oraz dla mnie, gościć w Gniewoszowie Seniorów z terenu całej gminy. Druga edycja uroczystości pod hasłem „Nie starzeje się serce, które kocha”, odbyła się w sobotę 17 listopada w sali stołówki Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gniewoszowie.

Wieczór podobnie jak w roku 2017 rozpoczął się Mszą Św. w kościele pw Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Gniewoszowie, słowo do Seniorów w pięknej homilii wygłosił ks proboszcz Stanisław Grzmil.

Dzień Seniora skłania nas do refleksji nad miejscem seniora w życiu społecznym, rodzinnym i towarzyskim. Niewątpliwie należy Im się duży szacunek za olbrzymi wkład, jaki wnieśli i wnoszą w życie naszej małej społeczności, za doświadczenie, troskę o dzieci i wnuki. Seniorzy to bogata skarbnica wiedzy, życiowej mądrości, którą nabywa się z upływem lat.

Spotkanie było doskonałą okazją do złożenia przez Marcina Gaca Wójta Gminy Gniewoszów naszym Seniorom najserdeczniejszych życzeń, zdrowia, sił i wytrwałości. Uśmiechu na co dzień oraz radości życia każdego dnia.

Po życzeniach wszyscy wysłuchali prelekcji Pań z Centrum Rehabilitacji Fizjomax na temat „Co robić by jak najdłużej pozostać sprawnym” oraz prelekcji Pani Doroty Szałas „Jak uodpornić się przed zimą”.

Dowodem naszego uznania dla Seniorów były – obok życzeń – występy artystyczne w wykonaniu przedstawicieli klubu seniora „Zawsze Aktywni” w Gniewoszowie oraz amatorskiej grupy kabaretowej „AGAT” działającej przy Centrum Aktywizacji Lokalnej w Pionkach.

Miłą i smaczną niespodzianką okazał się tort ufundowany przez Panią Stanisławę Kuncką Prezes Gminnej Spółdzielni Samopomoc – Chłopska w Gniewoszowie.

Najstarszą uczestniczką wieczoru była Pani Krystyna Radomska z Gniewoszowa, która w tym roku obchodzić będzie swoje 96 urodziny, a najstarszym uczestnikiem Pan Jan Szulikowski 87 latek . Obydwoje Seniorzy z rąk wójta otrzymali dyplomy Super Seniora oraz kwiaty i drobny upominek.

Dyplom Super Babci otrzymała Pani Teresa Smal mająca 13 wnuków i 1 prawnuka, a dyplom Super Dziadka odebrał z rąk wójta Pan Piotr Telka – dziadek 6 wnuków.

Później był czas na wspólne biesiadowanie, wspomnienia, rozmowy przeprowadzane w ciepłej i radosnej atmosferze, wspólne śpiewanie i taniec.

Serdecznie pragnę podziękować osobom, które wniosły ogrom pracy w organizację uroczystości. W szczególności dziękuję przedstawicielkom stowarzyszeń „Lepsza Gmina Gniewoszów”, „NASZ BOREK”, członkom klubu seniora „Zawsze Aktywni”, pracownikom kuchni Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gniewoszowie, stażystce Pani Magdalenie Baran oraz pracownikom urzędu. Dzięki Waszemu bezinteresownemu zaangażowaniu udało się stworzyć wydarzenie, które nasi Seniorzy oraz przybyli goście będą długo wspominać.

Dziękuję też wszystkim gościom oraz Seniorom, którzy przyjęli zaproszenie i zechcieli spędzić z nami sobotnie popołudnie i wieczór.

Liczę Szanowni Seniorzy, że wytrwacie w dobrym zdrowiu do następnej edycji tej, tak bardzo przyjemnej dla wszystkich uroczystości

Danuta Błażyńska

fot. Stanisław Błażyński, Monika Wiraszka