Nietypowa akcja gniewoszowskiej policji – rózga zamiast mandatu…

tak w Mikołajki byli karani kierowcy i piesi popełniający wykroczenia drogowe. Akcję przeprowadzono w Wysokim Kole. Miejsce nie zostało wybrane przypadkowo – charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu drogowego.

Podstawowym celem działań było uwrażliwienie oraz zwrócenie uwagi kierujących i pieszych na obowiązujące zasady bezpiecznych zachowań na drodze oraz obowiązek respektowania przepisów. Inwencja policjantów miała również na celu utrwalenie wśród uczestników ruchu drogowego przekonania jak ważne jest nasze wspólne bezpieczeństwo.

Uczestnicy ruchu drogowego popełniający wykroczenia drogowe otrzymali słowną reprymendę. Oprócz tego policjanci tłumaczyli na czym polegało wykroczenie drogowe i przypominali o jego konsekwencjach.

W działaniach udział wzięli uczniowie II klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Wysokim Kole, którzy z dużym zainteresowaniem obserwowali pracę funkcjonariuszy. W czasie działań policjanci przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz konieczności posiadania elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Zarówno mieszkańcy, jak i kierujący byli pozytywnie zaskoczeni nietypową akcją i z uśmiechem na twarzy przyjmowali cukierki od dzieci i rózgi od „Mikołaja”.

Agnieszka Konieczna