Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2020

„Pytasz się, synu, gdzie jest i jaka?
W niewymierzonej krainie leży.
Jest w każdym wiernym sercu Polaka,
Co o nią walczył, cierpiał i wierzył…..”

(fragment wiersz „Polska”  A. Słonimskiego)

Narodowe Święto Niepodległości to dla nas Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał wolność.

Wójt Gminy Gniewoszów z przykrością informuje , iż w związku z sytuacją epidemiczną w naszym kraju, tegoroczne obchody Święta Niepodległości będą miały charakter symboliczny.

Zachęcamy  jednocześnie mieszkańców do indywidualnego przeżywania tego święta.  Wspominajmy wydarzenia historyczne tamtych pamiętnych dni, pamiętajmy o bohaterach 11 listopada roku 1918, poprzez chwile zadumy, oddajmy  hołd tym, którzy walczyli o niepodległość Polski. Pamiętajmy także o wywieszeniu biało-czerwonych flag.

Msza Święta w intencji ojczyzny jak co roku odbędzie się w Sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole o godz. 9:00

Przedstawiciele organizacji, stowarzyszeń, firm i instytucji , którzy zechcą,  będą mogli złożyć kwiaty na Cmentarzu Wojennym z okresu I wojny światowej  w Wysokim Kole o dowolnej godz.