SENATOR RP MARSZAŁEK STANISŁAW KARCZEWSKI W GNIEWOSZOWIE

Flaga państwowa, inaczej flaga narodowa – jeden z symboli państwowych, oficjalny znak symbolizujący suwerenność państwa. Zbliżają się dni majowe, w których flaga narodowa odgrywa główną rolę.

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Gniewoszowie, dzięki inicjatywie pedagogów: Edyty Gogacz, Agnieszki Marzysz i Maryli Markiewicz uczestniczył w projekcie „POLSKA FLAGA W KAŻDYM DOMU”, współpartnerem tego przedsięwzięcia był Marcin Gac Wójt Gminy Gniewoszów.

23 kwietnia br. odbyło się w ramach tego projektu spotkanie w, którym uczestniczył senator RP marszałek Stanisław Karczewski, przekazując przedszkolakom i uczniom flagi narodowe. Podstawowym założeniem projektu jest bezpłatne przekazanie wszystkim uczniom i przedszkolakom flag i drzewców pozyskanych od ludzi dobrej woli i wielkiego serca. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wywieszania flagi narodowej w święta państwowe, krzewienie postaw patriotycznych oraz tradycji narodowych.

W ramach spotkania odbył się krótki program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów. Wręczono również nagrody w rozstrzygniętym konkursie na najciekawiej wykonaną flagę narodową oraz quizie o symbolach narodowych.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję „Polska flaga w każdym domu”, wywieszając w dniach 1-3 maja flagę narodową.