Śpiewajmy dla Niepodległej w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

W dniu 26 października 2018 r w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Gniewoszowie odbył się II Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej, Powstańczej i Żołnierskiej zorganizowany przez Wójta Gminy Gniewoszów oraz Stowarzyszenie „NASZ BOREK”.

Na naszej scenie zabrzmiało wiele pięknych utworów, a każde wykonanie było niepowtarzalne i wyjątkowe. Nie zabrakło takich piosenek jak; „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani pod okienko”, „O mój rozmarynie” czy „Biały Krzyż” i wielu, wielu innych równie pięknych. Łącznie wystąpiło 40 wykonawców w utworach patriotycznych, powstańczych i żołnierskich, usłyszeliśmy je w wykonaniu przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej, gimnazjalistów i seniorów.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za zainteresowanie i piękne występy, jury miało duży problem z wyłonieniem zwycięzców. Dziękujemy opiekunom wykonawców oraz ich rodzicom. Dziękuję gorąco stowarzyszeniom „NASZ BOREK” i „Lepsza gmina Gniewoszów”, Klubowi Seniora za pomoc w organizacji oraz przygotowaniu słodkiego poczęstunku.

Serdecznie dziękuję za przybycie, pracę w jury oraz upominki przedstawicielom Dęblińskiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP. Dzięki wykonawcom i organizatorom II Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej, Powstańczej i Żołnierskiej był wielkim sukcesem. Jeszcze raz dziękuję zatem wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji, bo znów sprawdziło się powiedzenie „wielu może więcej”.

Do zobaczenia za rok.

Danuta Błażyńska

Fot. Stanisław Błażyński