Świetlica w Borku ponownie otwarta

24 czerwca br. z udziałem Marcina Szymona Gaca Wójta Gminy Gniewoszów oraz Ireny Bielawskiej Prezes Zarządu Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Kozienicka” odbyło się oficjalne otwarcie świetlicy wiejskiej w Borku, po zakończonej modernizacji. Obecni byli również członkowie Stowarzyszenia „Lepsza Gmina Gniewoszów”, dzięki któremu pozyskano środki na modernizację, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Borku, których działalność związana jest z wykorzystaniem świetlicy, radni oraz mieszkańcy.

Praca wielu osób złożyła się na to, żeby budynek po byłej szkole zaczął żyć i służyć społeczności, więc podziękowaniom nie było końca.

Zaplanowano tego dnia również piknik rodzinny dla mieszkańców Borku, niestety pogoda spłatała figla, ale mimo to część zabaw i konkursów została zorganizowana mimo niesprzyjającej aury. Dzieci i dorośli chętnie wzięli udział w konkursie „Dokończ przysłowie polskie”, a same dzieci rzucały czym popadnie do kosza, wszyscy otrzymali symboliczne nagrody.

Po krótkich zmaganiach sportowych nagrodą były lody ufundowane przez stowarzyszenie oraz poczęstunek przygotowany przez członkinie Koła. Nie możemy zapomnieć o sponsorach tego wydarzenia którymi są: Kamil Zębek, Łukasz Pacocha i Wioletta Kołdej właścicielka Salonu Fryzjerskiego w Borku.

Na zakończenie niezależnie od pogody odbyły się krótkie zawody w pintballu, które zorganizowali państwo Marlena i Sławomir Warzocha za co im serdecznie dziękujemy.

Dziękując wszystkim za udział w spotkaniu, zapraszamy mieszkańców do udziału w kolejnych imprezach organizowanych w świetlicy wiejskiej lub na placu szkolnym.

 

Danuta Błażyńska

Przewodnicząca

Koła Gospodyń Wiejskich w Borku

„NASZ BOREK”