Uroczyste obchody Święta Niepodległości

11 listopada 2016 r. odbyły się obchody 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w których uczestniczyli mieszkańcy, przedstawiciele samorządu, uczniowie oraz nauczyciele szkół. W kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole została odprawiona Msza Św. w intencji Ojczyzny.

Następnie miała miejsce część artystyczna przygotowana przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Wysokim Kole. Zaprezentowane zostały pieśni patriotyczne oraz wiersze mówiące o umiłowaniu Ojczyzny, odwołujące się do naszych korzeni.

Ostatnim punktem obchodów Święta Narodowego był przemarsz na cmentarz wojenny w Wysokim Kole, gdzie głos zabrał Wójt Gminy. W swoim wystąpieniu podkreślił jak ważna jest pamięć o wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę oraz nasza postawa patriotyczna i przyszłych pokoleń. Następnie zostały złożone kwiaty na grobach poległych żołnierzy.

Z tego miejsca chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w organizacji uroczystości patriotycznej w naszej Gminie, a w szczególności Przedstawicielom Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Gniewoszowie, Wysokim Kole oraz w Sarnowie, Jednostce Policji w Gniewoszowie, Dyrekcji Szkół oraz uczniom, którzy w tak piękny sposób zamanifestowali patriotyzm i miłość do Ojczyzny.

Agnieszka Konieczna

Pełna relacja fotograficzna na profilu gminy Gniewoszów