VI Gminny Dzień Seniora.

Powiadają starość okresem jest złotym,

Kiedy spać się kładę zawsze myślę o tym…”

14 listopada jest obchodzony Światowy oraz Ogólnopolski Dzień Seniora, w naszej gminie obchodzimy go po raz szósty. Święto to jest doskonałą okazją do podkreślenia wyjątkowej roli osób starszych w naszym społeczeństwie. Uroczystości jak co roku rozpoczęto Mszą Św. w intencji seniorów w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Gniewoszowie, liturgię sprawował ks proboszcz Stanisław Grzmil, na dalsze uroczystości uczestnicy udali się do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gniewoszowie.

Po uroczystym powitaniu uczestników i gości Marcin Gac Wójt Gminy Gniewoszów złożył seniorom serdeczne życzenia, obecny na uroczystości Maciej Baran Przewodniczący Rady Gminy dołączył swoje śpiewająco. Następnie obaj wręczyli wszystkim seniorom przygotowane listy gratulacyjne. Część oficjalną zakończyła prelekcja dotycząca bezpieczeństwa seniorów, przedstawiona przez dzielnicowego młodszego aspiranta Łukasza Iwanowskiego.

W części artystycznej wystąpiła gwiazda wieczoru Kabaret „Agat” z Pionek, następnie uczestnicy zaproszeni zostali na poczęstunek. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tych uroczystości.

Dziękując uczestnikom za liczne przybycie, zapraszamy za rok.