Warsztaty ABC przedsiębiorczości

W dniach 25 i 26 stycznia br. w Bibliotece Publicznej Gminy Gniewoszów odbyły się pierwsze w naszej gminie warsztaty z edukacji finansowej dla mieszkańców wsi i małych miast . ABC PRZEDSIĘBIORCZOŚCI to projekt realizowany przez Fundację Wspomagania Wsi we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

Celem warsztatów jest przygotowanie przez uczestników własnego biznesplanu, który ocenią eksperci z Fundacji Wspomagania Wsi. Podczas warsztatów uczestnicy poznają tajniki przygotowania biznesplanu, ale także jak stać się przedsiębiorcą, jak założyć własną firmę,poznają plusy, ale i zagrożenia jakie mogą napotkać przedsiębiorcy prowadząc własną działalność.

Każdy z 15 uczestników warsztatów otrzymał podręcznik przygotowany przez FWW, pendrivy i ekologiczną torbę z logo projektu. W dniach 1 i 2 lutego 2019r. odbędzie się druga część projektu.

Partnerami projektu są: Stowarzyszenie „Lepsza Gmina Gniewoszów”, Koło Gospodyń Wiejskich w Borku, Wójt i Samorząd Gminy Gniewoszów, Biblioteka Publiczna Gminy Gniewoszów, LGD „Puszcza Kozienicka” oraz Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Kozienickiej.

Danuta Błażyńska