Wielka biesiada na gniewoszowskich „Krupówkach”.

Muzyka łagodzi obyczaje ,

taniec przywraca młodość”

Historyczne więzi polskich tańców narodowych stanowią wyznacznik polskości także i dzisiaj, w obliczu wielkich przemian społeczno- politycznych w Europie. Wywodzą się one z kultury ludowej, atrakcyjne ruchowo, z ciekawą muzyką, są dla tańczących wyśmienitym sposobem na okazanie radości życia i dobrą zabawą.

Przywrócenie pięknej tradycji wiejskich zabaw, przyświecało organizatorom zabawy tanecznej na targowisku w Gniewoszowie. 23 lipca w sobotę rozbrzmiewały na nim polki, oberki, kujawiaki, piosenki biesiadne oraz przeboje znanych i lubianych artystów. Muzyka w wykonaniu kapeli znanego i wspaniałego akordeonisty Piotra Bińkowskiego z Domaniowa , Zespołu „Karczmiska” z Leopoldowa oraz barwnego jak zawsze Zespołu „Jeszcze nam się chce” podrywała do tańca najbardziej leniwe nogi.

Organizatorzy przygotowali także taki jak dawniej bufet, na którym nie zabrakło tradycyjnego bigosu, kapusty z grochem, chleba ze smalcem, kompotu i lemoniady.

Wójta oraz Samorząd Gminy Gniewoszów reprezentował rozśpiewany Maciej Baran Przewodniczący Rady Gminy.

Organizatorami I Biesiady na gniewoszowskich „Krupówkach” byli: Koło Gospodyń Wiejskich w Borku „NASZ BOREK”, Koło Gospodyń Wiejskich w Sarnowie „Sarenki” i Stowarzyszenie „Lepsza Gmina Gniewoszów”, partnerami wydarzenia OSP KSRG w Gniewoszowie, OSP w Sarnowie i Wysokim Kole. Dziękujemy za Honorowy Patronat Marcinowi Gac Wójtowi Gminy Gniewoszów.

Gorące podziękowania i wielkie słowa uznania składam wspaniałej grupie osób , którzy zaangażowali się w organizację tego wydarzenia oraz wszystkim wspierającym .

Dziękując uczestnikom biesiady, wykonawcom oraz organizatorom, mając nadzieję na kolejną, powtórzę za Wolterem – „Czytajmy i tańczmy: te dwie rozrywki nie zaszkodzą światu.”

Danuta Błażyńska

Przewodnicząca KGW w Borku

This slideshow requires JavaScript.