Wiem, że zdrowo jem

W dniu 9 maja 2017r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Radomskim Bankiem Żywności zorganizował warsztaty dietetyczne „Wiem, że zdrowo jem” a później warsztaty kulinarne „Para buch, garnki w ruch”.

Warsztaty te są działaniem towarzyszącym Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym a który Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewoszowie realizuje od października 2016r.

W ramach tego programu z pomocy żywnościowej korzysta z terenu gminy 500 osób. Warsztaty w których uczestniczyło 20 osób przeprowadziła Pani Magdalena Kawka- dietetyk kliniczny. Prowadząca podczas warsztatu „Wiem ,że zdrowo jem” omówiła uczestnikom zagadnienia z zakresu zdrowego odżywiania a podczas warsztatu „Para buch, garnki w ruch ” pod jej kierunkiem uczestnicy wykonali różne rodzaje przystawek tj. sałatka z burakami i serem feta , tortilla z warzywami, serem i szynką, żółta sałatka oraz humus z ciecierzycy.

Warsztaty zakończono degustacją przygotowanych potraw.

Warsztaty kulinarne spodobały się naszym beneficjentom i mamy nadzieję, że to nie ostatnie warsztaty zorganizowane w Naszej Gminie.