Wigilia Gminna 2018

Dnia 21 grudnia o godz. 16:30 rozpoczęła się kolejna Wigilia w Gminie Gniewoszów. W pięknie udekorowanej stołówce Zespołu Szkolno – Przedszkolnego spotkali się zaproszeni goście, wójt, radni, sołtysi dyrektorzy szkół, komendant policji oraz mieszkańcy Gminy Gniewoszów.

Po oficjalnym powitaniu wszystkich gości, odśpiewaniu kolędy „Do szopy hej pasterze” proboszcz parafii pw Niepokalanego Serca NMP w Gniewoszowie ks. Stanisław Grzmil odczytał Ewangelię św. Łukasza. Następnie głos zabrał Marcin Gac Wójt Gminy Gniewoszów, składając wszystkim mieszkańcom życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne . Kolejne życzenia świąteczne w imieniu własnym oraz Rady Gminy złożył Maciej Baran Przewodniczący Rady Gminy Gniewoszów.

Tak jak w poprzednim roku w czasie wieczoru wigilijnego ogłoszone zostały wyniki i wręczone nagrody uczestnikom konkursu „Moja mała ojczyzna”, organizowanego przez Bibliotekę Publiczną i szkolną.

Po zakończeniu części oficjalnej odbyła się wieczornica oraz koncert kolęd w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego i Publicznego Gimnazjum w Gniewoszowie przygotowanych przez Panią Bożenę Sykut. Wystąpili także członkowie Klubu Seniora „Zawsze Aktywni, Stowarzyszenia „Lepsza Gmina Gniewoszów” oraz nowo powstałego Koła Gospodyń Wiejskich w Borku „NASZ BOREK”. Wieczór wigilijny i kolędowanie umilał grając na akordeonie Piotr Dela, któremu serdecznie dziękuję. Na zakończenie wszyscy uczestnicy trzymając się za ręce, śpiewając kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki” przeszli do stołu wigilijnego, by połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.

Podczas trwającej wigilii uczestnicy spotkania mogli zakupić stroiki bożonarodzeniowe oraz inne rękodzieło na stoiskach kiermaszu. Wszyscy mogli też skosztować smakowitych potraw wigilijnych przygotowanych przez obsadę kuchni Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gniewoszowie, której składam serdeczne podziękowania.

Zapraszając wszystkich za rok na jubileuszową bo V Wigilię Gminną dziękuję serdecznie wszystkim, którzy skorzystali z naszego zaproszenia oraz tym, którzy przyczynili się do uroczystej oprawy tegorocznej wigilii.

Danuta Błażyńska

Fot. Stanisław Błażyński