Wycieczka

Wójt Gminy Gniewoszów organizuje wycieczkę integracyjną dla pracowników, radnych, sołtysów, mieszkańców i wszystkich chętnych

SZLAK PIASTOWSKI – ŚLADAMI POCZĄTKÓW PAŃSTWA POLSKIEGO ORAZ BERLIN

w dniach od 29 czerwca do 2 lipca 2018 r.

(piątek, sobota, niedziela, poniedziałek)

I DZIEŃ – godzina 4 .oo wyjazd z parkingu przy Urzędzie Gminy w Gniewoszowie. Przejazd do Kruszwicy – wejście na „Mysią Wieżę” – pozostałość zamku zbudowanego przez Kazimierza Wielkiego,z którą związana jest legenda o królu Goplan – Popielu, spacer po miasteczku ze zwiedzaniem kamiennej romańskiej kolegiaty. Przejazd do Strzelna na Wzgórze św. Wojciecha z największą romańską świątynią w Polsce zbudowaną na planie koła – Rotundą św. Prokopa z XII wieku. Unikat na skalę kraju,po zwiedzeniu przejazd na teren Muzeum Archeologicznego w Biskupinie,zwiedzanie prasłowiańskiej osady warownej.

Przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

II DZIEŃ – po wczesnym śniadaniu wyjazd do Berlina.

Zwiedzanie rozpoczniemy od Wyspy Muzeów, następnie Katedra Berlińska, Synagoga Żydowska, Alexanderplatz, Uniwersytet Humboldta, Opera, Plac Żandarmerii, Pomnik Holokaustu poświęcony pamięci sześciu milionów żydowskich ofiar hitlerowskiej Trzeciej Rzeszy, Brama Brandenburska, Reichstag, Plac Poczdamski jeden z największych i najruchliwszych placów w Niemczech, Wieża Telewizyjna symbol Berlina-wjazd skąd podziwiać będziemy uroki miasta. Udamy się do Checkpoint Charlie – granicy światów tu bowiem mieściło się przejście graniczne pomiędzy Berlinem Zachodnim, a Wschodnim, obejrzymy fragmenty Muru Berlińskiego. Czas wolny na trakcie spacerowym jednej z najpiękniejszych ulic w Berlinie Unter den Linden ( Aleja pod Lipami) powrót na obiadokolację i nocleg.

III DZIEŃ – po śniadaniu przejazd do Gniezna na Wzgórze Lecha z najcenniejszym zabytkiem miasta Katedrą Gnieźnieńską ze słynnymi Spiżowymi Drzwiami i relikwiami św. Wojciecha. Po zwiedzeniu Katedry spacer do Doliny Pojednania, następnie zwiedzanie Muzeum Początków Państwa Polskiego – gdzie obejrzymy eksponaty i multimedialny obraz związany z narodzinami państwa polskiego. Następnie przejazd do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego – jednego z największych tego typu obiektów w Europie. Po niemęczącym spacerze przejedziemy do Ostrowa Lednickiego, gdzie najprawdopodobniej w 966 roku Mieszko I przyjął chrzest, powrót na obiadokolację i nocleg.

IV DZIEŃ – po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Poznania. Zwiedzanie rozpoczniemy od Ostrowa Tumskiego z archikatedralną bazyliką pw. św Piotra i Pawła – miejsca pochówku pierwszych władców Polski, następnie udamy się na Stary Rynek podziwiać Ratusz najpiękniejszy budynek renesansowy z wieżą, na której codziennie o godzinie 12.oo trykają się koziołki, atrakcja turystyczna miasta. Obecnie z wieży Ratusza codziennie rozbrzmiewa hejnał Poznania. Przejdziemy do fary nacieszyć oczy przepięknym barokowym wystrojem wnętrza. Udamy się na Wzgórze Przemysława z Zamkiem Królewskim, przespacerujemy przez dawną dzielnicę Cesarską z Zamkiem Cesarskim, Operą, Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza. Czas wolny przy Starym Browarze ( utytułowanym najlepszym centrum handlowym świata, mieści się tu ponad 200 sklepów, około 20 restauracji i kawiarni, sale kinowe i wystawowe, rewelacja, (dawna własność p. Kulczyków). Będąc w Poznaniu obowiązkowo należy zakupić słynnego – rogala marcińskiego lokalny przysmak poznaniaków . Następnie obiad i przejazd do Kórnika, zwiedzanie XIII wiecznego zamku oraz spacer po arboretum, gdzie obejrzymy bogatą kolekcję drzew i krzewów pochodzących z półkuli północnej i Azji. Po zwiedzaniu udamy się w drogę powrotną do domu. Przyjazd do Gniewoszowa w godzinach nocnych.

Koszt 630 zł przy 45 osobach płacących.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe w kraju i w Niemczech
  • 3 noclegi, pokoje 2, 3 i 2×4 osobowe
  • 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad w drodze powrotnej
  • ubezpieczenie NNW kraj + zagranica,
  • opłaty lokalnych przewodników
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów na terenie kraju
  • opiekę pilota na całej trasie.
  • biesiadę integracyjną przy grillu

Cena nie zawiera :

  • kosztów realizacji programu na terenie Berlina ok.30 euro. oraz wydatków własnych.

Już przyjmujemy zapisy na wycieczkę

Wszelkie dodatkowe informacje u p. Danuty Błażyńskiej.

Tel: 695-731-447

Przy zapisie obowiązkowa wpłata 200 zł/osoba.