Zaproszenie

Szanowni Państwo, zapraszamy do udziału w wycieczce krajoznawczej do Kotliny Kłodzkiej.

KOTLINA KŁODZKA czerwiec 2019

14.06-17.06.

I. dzień

Wyjazd o godzinie 3.30 z parkingu przy Urzędzie Gminy w Gniewoszowie- przejazd do Brzegu, zwiedzanie  Zamku Piastów Śląskich. Zamek Piastów Śląskich w Brzegu jest zabytkiem wyjątkowym. Zaliczany do klasy „0” jest jedną z najpiękniejszych budowli renesansowych na Śląsku Następnie przejazd do Kamieńca Ząbkowskiego – zwiedzanie  Pałacu Marianny Orańskiej,To prawdziwa perła architektoniczna nie tylko Kotliny Kłodzkiej, ale całej Polski! przejazd na  obiadokolację i nocleg do Ośrodka Wypoczynkowego.

II. dzień

Po śniadaniu przejazd do Kłodzka spacer po mieście, następnie przejazd  do Czech do Skalnego Miasta. Adrszpach – jest to jedno z najciekawszych skalnych miast w Europie.  Powrót do Polski. Następnie  przejazd na  zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie. Jaskinia Niedźwiedzia to najpiękniejsza jaskinia w Polsce, z cudnie zachowaną szatą naciekową! W drodze powrotnej  wjazd do  wsi Gniewoszów  (spotkanie z mieszkańcami  tamtejszego Gniewoszowa). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Wieczorem grill integracyjny.

III. dzień

Śniadanie, zwiedzanie  atrakcji Ziemi Kłodzkiej min.: Dusznik Zdroju (Dworek Chopina, Park Zdrojowy), Kudowy Zdroju (Park Zdrojowy, Teatr pod Blachą, Kaplica Czaszek w Czermnej), przejazd na teren Gór Stołowych do labiryntu Skalnego „Błędne Skały” (fantastycznego labiryntu form skalnych), wyjazd do Wambierzyc, miejsca pielgrzymkowego od XIII wieku – Dolnośląska Jerozolima (Bazylika Nawiedzenia NMP z figurką NMP z dzieciątkiem z drewna lipowego – XVI wiek, zespół kaplic kalwaryjnych i bram miejskich, Szopka Ruchoma – jedna z najstarszych w Polsce). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

IV. dzień

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd. W trakcie  podróży zwiedzanie Zamku w Mosznej.Zamek w Mosznej jest jednym z bardziej znanych obiektów zabytkowych na ziemi opolskiej, ale i w całej Polsce!.  Obiad i powrót do Gniewoszowa w późnych  godzinach wieczornych.

Grupa:43 os
Cena: 740 zł/os

Cena zawiera:

transport komfortowym autokarem, ubezpieczenie NNW oraz KL przy wyjeździe do Czech, 3 noclegi w hotelu/pensjonacie , pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami, wyżywienie 3 obiadokolacje, 3 śniadania, 1 obiad w drodze powrotnej, grill integracyjny, opiekę pilota biura oraz przewodników miejscowych wg programu, opłaty drogowe i parkingowe, bilety wstępu wg programu, podatek VAT marża.

Cena nie zawiera:

Wydatków własnych uczestników, atrakcji nie ujętych w programie

 

Na terenie Ośrodka jest możliwość skorzystania z krytej pływalni za odpłatnością 9 zł za godzinę.

Proszę o zabranie okrycia przeciwdeszczowego i obuwia przystosowanego do pieszych górskich wędrówek.

Przy zapisie obowiązkowa wpłata 240 zł. W przypadku rezygnacji uczestnika kwota ta nie podlega zwrotowi takie są ustalenia z Ośrodkiem, w którym mamy noclegi.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela p. Danuta Błażyńska tel. 695731447.

Program jest wstępny i ramowy, zastrzegamy sobie możliwość zmiany układu programu w poszczególnych dniach wycieczki

Zapisy do 12 lutego