Dzień Dziecka w PSP Wysokie Koło

1 czerwca 2017 r. strażacy z jednostki OSP Wysokie Koło wraz z kolegami druhami z jednostki OSP w Gniewoszowie urządzili pokaz sprzętu pożarniczego dla dzieci. Uczniowie mogli obejrzeć węże, prądownice, samochody strażackie. Szczególną uwagę przyciągnął jeden z naszych kolegów, który udostępnił dzieciom wąż szybkiego natarcia, aby mogły choć trochę poczuć się jak prawdziwy strażak.

Po pokazach uczniowie udali się do sal lekcyjnych, gdzie wykład o pierwszej pomocy przedstawił naczelnik miejscowej jednostki, natomiast gospodarz remizy objaśnił starszym klasom jak wygląda praca w straży pożarnej i wymienił zalety oraz wady tego zawodu.

Gratulacje należą się dla jednej z uczennic – Ani Przewłoce, która jako pierwsza odgadła zagadkę zadaną przez jednego z druhów.

Drodzy Rodzice z racji tego że już wakacje, jednym z najczęstszych sposobów spędzania wolnego czasu przez wasze pociechy,  będą zapewne wyprawy nad wodę. Prosimy, abyście w miejscach takich jak basen, jeziora czy inne zbiorniki wodne NIE POZOSTAWIALI DZIECI BEZ OPIEKI.

Numery Alarmowe: 998 straż pożarna

                                   999 pogotowie ratunkowe

                                   112 ogólnopolski nr. Alarmowy

                                   997 policja

 

 

Gospodarz OSP w Wysokim Kole

Tomasz Ociesa