Dzień Seniora w Gminie Gniewoszów!

V Gminny Dzień Seniora za nami. O osobach starszych pamiętamy głównie przy okazji Dnia Babci i Dziadka. Ale seniorzy mają swoje święto także jesienią, w dodatku nie jedno, a kilka. Dokładnie 1 października obchodzimy Dzień Osób Starszych, 20 października Europejski Dzień Seniora, a 14 listopada obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Seniora. Przy tej dacie pozostajemy w naszej gminie obchodząc Gminny Dzień Seniora.

Dnia 14 listopada 2021 r Mszą świętą w intencji seniorów celebrowaną przez ks Stanisława Grzmila proboszcza parafii p/w Niepokalanego Serca NMP w Gniewoszowie, z udziałem Marcina Gaca Wójta Gminy Gniewoszów, Macieja Barana Przewodniczącego Rady Gminy, Piotra Telki oraz Mariusza Szczepaniaka Wiceprzewodniczących Rady Gminy Gniewoszów, rozpoczęły się uroczyste obchody tego dnia.

Następnie uczestnicy udali się do sali Klubu Senior + na dalsze uroczystości. Po powitaniach wójt wraz przewodniczącym rady śpiewająco złożyli życzenia seniorom. W części artystycznej wysłuchaliśmy skocznych piosenek w wykonaniu zespołu „Słowiczanki” oraz okolicznościowych piosenek w wykonaniu chóru Klubu Senior+ w Gniewoszowie. Jak jubileusz to oczywiście tort oraz prezentacja działalności seniorów z gminy Gniewoszów od roku 2016, którą przygotowała Pani Paula Stępień Kierownik Biblioteki Publicznej w Gniewoszowie.

Wiek senioralny nie zamyka drogi do spełniania marzeń, do realizacji swoich pasji , wspaniałym tego przykładem jest Pani Stanisława Bachanek autorka publikacji o tytule:” Tropem walk, męczeństwa i sławy po południowym obszarze Ziemi radomskiej”, wydanej przy pomocy finansowej gmin: Gniewoszów, Kazanów, Kozienice, Przyłęk, Garbatka Letnisko, Sieciechów, Tczów, Zwoleń, Policzna oraz Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka”, której promocja odbywała się w ciągu całego wieczoru, każdy z uczestników otrzymał bezpłatny egzemplarz książki.

Wspólne biesiadowanie, wspomnienia, rozmowy i tańce toczyły się długo przy słodkościach oraz pysznym żurku przygotowanym przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Borku ”NASZ BOREK”.

Organizatorem uroczystości był wójt i rada gminy Gniewoszów, współorganizatorem Stowarzyszenie „Lepsza Gmina Gniewoszów”, oraz Pani Elżbieta Łyszcz opiekun Klubu Senior + w Gniewoszowie. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania oraz organizację uroczystości serdecznie dziękujemy.

Danuta Błażyńska

Fot. Stanisław Błażyński