Festyn „Owocobranie” już za nami.

Radość dzieci i uśmiechy dorosłych, sąsiedzkie pogaduchy, kosze kolorowych jabłek towarzyszyły mieszkańcom i gościom Gminy Gniewoszów na II Festynie Rodzinnym „Owocobranie” w Borku.

W niedzielne popołudnie 22 września organizatorzy: Koło Gospodyń Wiejskich w Borku oraz Sołtys i Rada Sołecka, a także współorganizatorzy: Marcin Gac Wójt Gminy Gniewoszów i Stowarzyszenie „Lepsza Gmina Gniewoszów” przygotowali dla uczestników festynu moc atrakcji dla ducha i ciała.

Patronat honorowy nad imprezą objął Andrzej Jung Starosta Powiatu Kozienickiego, oraz Telewizja Nasz Powiat.

W organizację festynu włączyło się tym razem, także około 20 darczyńców, którzy byli sponsorami nagród w konkursach oraz fundatorami fantów na licytację, którym gorąco dziękujemy,a cały dochód przeznaczony zostanie na cele statutowe KGW w Borku.

Wszystkich uczestników powitały Panie z KGW w Borku swoją sztandarową piosenką, a następnie w krótkim programie artystycznym o barwach jesieni, wywołały uśmiechy na twarzach widzów.

Kolejnym punktem programu był występ młodej skrzypaczki, okraszony wielkimi brawami.

Do tańca zachęcił uczestników Zespół „Kłoczewiacy z Kłoczewa pow. Ryki, a rozśpiewały uczestników Panie z KGW z Sierskowoli również z powiatu ryckiego, przebojami z repertuaru Maryli Rodowicz i Zenona Martyniuka.

Na festynie zaprezentowali się również : twórca ludowy wikliniarz Grzegorz Gordat oraz właściciel Pszczelarskiej Zagrody Edukacyjnej Ryszard Szewczyk.

Piękna pogoda, konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, licytacja fantów, dmuchany plac zabaw, wata cukrowa i popcorn , przejażdżki kucykiem oraz grill i słodkości przygotowane przez Panie z KGW W Borku dopełniały atrakcji tegorocznego festynu.

Dziękując serdecznie za liczne przybycie mieszkańcom i gościom, zapraszamy za rok.

Danuta Błażyńska