Gniewoszów działa wspólnie na rzecz Ukrainy

W ostatnim czasie Urząd Gminy w Gniewoszowie podjął szereg czynności, aby w jak najszerszym zakresie przygotować się na przyjęcie uchodźców z Ukrainy. Wczoraj odbyło się spotkanie, które pozwoli na skoordynowane działań na rzecz pomocy naszym wschodnim sąsiadom.

Przypominam, że na terenie naszej gminy w dalszym ciągu trwa zbiórka darów rzeczowych. Prowadzona jest ona przez różne organizacje, m. in. OSP KSRG GNIEWOSZÓW, Osp Wysokie Koło, Stowarzyszenie Miłośników Przeszłości „Gniewosz”, Koło Gospodyń Wiejskich w Oleksowie, Koło Gospodyń Wiejskich NASZ BOREK, PSP w Wysokim Kole im. Marii Skłodowskiej-Curie, Zespół Szkolno-Przedszkolny. Wszystkie dary ofiarowane przez naszych mieszkańców będą sukcesywnie przewożone do magazynu centralnego zlokalizowanego w OSP Wysokie Koło. Magazyn będzie działał codziennie w godz. 8-19. Zebrane dary zostaną przekazane na potrzeby uchodźców, którzy przybędą do naszej gminy. W razie potrzeb jesteśmy też w stałym kontakcie z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Aby wesprzeć naszych sąsiadów z Ukrainy poszukujemy wolontariuszy, którzy pomogą nam w realizacji działań. Będziemy również wdzięczni za zgłoszenie gotowości niesienia pomocy przez osoby ze znajomością języka ukraińskiego i/lub rosyjskiego. Chętnych prosimy o kontakt tel. (48) 621 50 03, w. 22 lub wysłanie wiadomości na adres mailowy: gmina@gniewoszow.pl W razie potrzeb będziemy się Wami kontaktować indywidualnie.

Dziękuję wszystkim mieszkańcom naszej gminy, którzy wykazują swoją solidarność z naszymi sąsiadami. Wyrażam również wdzięczność organizacjom pozarządowym, pracownikom urzędu, a także przedstawicielom ochotniczych jednostek straży pożarnej i lokalnych stowarzyszeń. Dzięki Waszemu zaangażowaniu nasza gmina jest gotowa na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Wójt Gminy Gminy Gniewoszów

Marcin Gac