IV WYSTAWA TWÓRCÓW ZIEMI GNIEWOSZOWSKIEJ JUŻ OTWARTA

Od 3 lat na początku grudnia organizowana jest Wystawa Twórców ziemi gniewoszowskiej, uroczyście otwierana przez Marcina Gaca Wójta Gminy Gniewoszów, w trakcie której pasjonaci z naszej gminy prezentują swoje osiągnięcia. Prace są różnorodne i wystawa zwykle cieszy się dużą popularnością wśród twórców oraz mieszkańców. Zwłaszcza, że w czasie tej wystawy wręczane są również nagrody w cyklicznym konkursie „Najładniejsze podwórko wizytówką mojej miejscowości”. W tym roku również, choć inaczej niż zwykle w dniu 10 grudnia 2020 r o godz. 16:30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Gniewoszowie została otwarta wystawa twórców i pasjonatów.

Uroczystość rozpoczęła się tym razem od ogłoszenia wyników w konkursie „Najładniejsze podwórko wizytówką mojej miejscowości”. Z powodu pandemii niestety zgłoszeń mieliśmy tylko 3. I tak komisja konkursowa, której przewodniczyła Izabela Kierasińska Sekretarz Gminy Gniewoszów, po obejrzeniu zgłoszonych ogrodów i jednej przestrzeni publicznej, przyznała następujące nagrody:

Najładniej zagospodarowane podwórko i ogród:

I miejsce Stanisława Kuncka,

II miejsce Teresa Gogacz.

Najładniej zagospodarowana wspólna przestrzeń:

I miejsce Koło Gospodyń Wiejskich w Borku.

Wystawę uroczyście jak co roku otworzył Marcin Gac Wójt Gminy Gniewoszów, dziękując twórcom za udział, podziwiając piękno prac zachęcił do udziału w następnych wystawach by, inni także mogli zobaczyć wspaniałe artystyczne rękodzieło.

Mimo pandemii twórcy nie zawiedli i możemy oglądać ich wspaniałe prace: rękodzieło artystyczne, zdjęcia, obrazy wykonane haftem, twórczość poetycką, prace z wikliny i wosku – indywidualnie zachowując reżim sanitarny w Urzędzie Gminy w Gniewoszowie.

Autorami tegorocznych prac są:

  1. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Oleksowa i Sławczyna – rękodzieło , łapacze snów, haft
  2. Grzegorz Gordat – wikliniarstwo, rękodzieło – pająk
  3. Ryszard Szewczyk – ręcznie robione świece
  4. Grażyna Kowalska – makrama
  5. Stanisław Błażyński – fotografia
  6. Aneta Lentas – fotografia
  7. Łukasz Mazur – fotografia
  8. Jolanta Sztobryn – Zawadzka – fotografia
  9. Teresa Gogacz – wiersze.

Serdecznie dziękuję autorom prac i zapraszam do udziału w roku 2021, dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej wystawy. Jak co roku mamy także przygotowany pamiątkowy folder.

Danuta Błażyńska

Fot. Stanisław Błażyński