Rajd Rowerowy z Eneą

V Jubileuszowy Gminny Rodzinny Rajd Rowerowy z historią w tle „Śladami rodzin Skłodowskich i Boguskich”, organizowany przez Pana Marcina Szymona Gac Wójta Gminy Gniewoszów, już za nami. W tym roku wyjątkowy, gdyż Partnerem wydarzenia była Enea Wytwarzanie sp.z o.o.

W sobotę 21 maja br. na plac przy Bibliotece Publicznej Gminy Gniewoszów przybyli uczestnicy tegorocznego rajdu. Mimo porannej, niepewnej pogody, która nie była zachęcająca, dokonano rejestracji uczestników, otrzymali oni również naklejki, lekkie przekąski oraz foldery z mapką trasy.
O godz. 13:00 zaopatrzeni w kamizelki, zostali podzieleni na grupy na czele, których jechali przewodnicy. Trasa tegorocznego rajdu wiodła między innymi przez miejscowości; Regów Nowy i Stary, Borek, Fort Borek, Sławczyn, Oleksów, Sarnów i Zwolę.

Na pierwszy odpoczynek uczestnicy zatrzymali się przy świetlicy wiejskiej w Borku, gdzie Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Borku przygotowały poczęstunek. Trasa tegorocznego rajdu była trudna i wyczerpująca.
Po pokonaniu szlaku rajdu zadowoleni uczestnicy mogli odpocząć na boisku szkolnym, przy ognisku piekąc smaczne kiełbaski i wesoło biesiadując. Po posiłku rodziny zostały zaproszone przez Paulę Stępień Kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Gniewoszów do corocznego konkursu z wiedzy dotyczącej Marii Skłodowskiej – Curie oraz rodzin Boguskich, a także naszej gminy Gniewoszów. Rodzinne drużyny wykazały się szeroką i dobrą wiedzą. Nagrody w konkursie zdobyli: Estera Masłowska, Kamil Arażny, Maria Kamela, Michał Sztobryn, Oliwier Molenda, Maria Banaś i Julia Baran.

Biblioteka przygotowała również dyplomy i wręczyła nagrody dla: najmłodszego uczestnika, najmłodszego jadącego uczestnika oraz najstarszego uczestnika rajdu.

V Rodzinny Rajd Rowerowy zakończył się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Oleksowie.

Na zakończenie rajdu Pani Danuta Błażyńska podziękowała uczestnikom za udział, Marcinowi Gac Wójtowi Gminy Gniewoszów za organizację, partnerowi wydarzenia Enei Wytwarzanie za współorganizację rajdu, a także współorganizatorom, którymi byli:

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gniewoszowie
  • Stowarzyszenie „Lepsza Gmina Gniewoszów”
  • Koło Gospodyń Wiejskich „NASZ BOREK”
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Oleksowie
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Sarnowie „SARENKI”
  • Biblioteka Publiczna Gminy Gniewoszów.

Mimo niesprzyjającej aury rajd, jak co roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczestników i mieszkańców. Zapraszamy za rok i mamy nadzieję, że tegoroczni uczestnicy zachęcą innych do udziału w kolejnym rajdzie.

Danuta Błażyńska