Rolniku – nie zapomnij wysłać wniosku o szacowanie strat!

Pomoc suszowa 2023: Aplikacja działa – nie zapomnij wysłać wniosku o szacowanie strat!

Od 20 września 2023 r. rolnicy mogą składać wnioski o szacowanie strat suszowych za pośrednictwem aplikacji suszowej.
Przypomnijmy, warunkiem ubiegania się o pomoc suszową jest złożenie protokołu z oszacowania szkód wygenerowanego przez aplikację publiczną. Taki wniosek należy złożyć do 15 października br., właśnie za pośrednictwem publicznej aplikacji.

Wiosek o oszacowanie szkód powstałych w wyniku suszy może złożyć każdy producent rolny, który złożył wniosek o przyznanie płatności w roku, w którym wystąpiła susza i posiada on Profil Zaufany tylko jeden raz

Aplikacja jest dostępna na stronie rządowej: https://aplikacje.gov.pl/app/susza/#/campaign

Wojewoda Mazowiecki zaleca, by producenci logowali się do aplikacji suszowej w trybie incognito (tryb prywatny) lub czyścili cache w przeglądarce.

W przypadku takiego podejścia – wszystko odbywa się poprawnie – logowanie, praca w aplikacji.

Procedura uruchomienia przeglądarki w trybie prywatnym:

  • aby wyczyścić pamięć podręczną i pliki cookie w przeglądarce Google Chrome: Kliknij ikonę menu w prawym górnym rogu. Wybierz Więcej narzędzi > Wyczyść dane przeglądania
  • aby włączyć tryb prywatny w przeglądarce Firefox, klikamy na zakładkę Narzędzia w pasku tytułu i wybieramy polecenie Przejdź do trybu prywatnego. Możemy też użyć skrótu CTRL+SHIF+P. 2. Pokazuje się okno, w którym potwierdzamy naszą decyzję, klikając na Przejdź do trybu prywatnego.
  • w programie Microsoft Edge wybierz ikonę Ustawienia i więcej , a następnie okno nowe InPrivate.
  • aby włączyć tryb incognito, czyli w Internet Explorer tryb InPrivate, wystarczy skorzystać ze skrótu klawiszowego CTRL + SHIFT + P. Można również kliknąć przycisk Więcej w prawym górnym rogu (trzy kropki) i tam wybrać opcję Nowe okno InPrivate.”