XVIII Dożynki Powiatu Kozienickiego- Głowaczów 2022 r.

W niedzielę 28 sierpnia w Głowaczowie Starosta Powiatu Kozienickiego Krzysztof Wolski podziękował rolnikom za ich trud i ciężką pracę oraz tradycyjnie podzielił się chlebem otrzymanym od starostów dożynkowych.

Gminę Gniewoszów na tegorocznych dożynkach reprezentowali: Marcin Gac Wójt Gminy Gniewoszów, Maciej Baran Przewodniczący Rady Gminy, Joanna Miturska Skarbnik oraz Izabela Kierasińska Sekretarz. Tradycyjnie, wyróżniającym się rolnikom z terenu powiatu kozienickiego wręczone zostały odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa”, przyznawane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W tym roku z naszej gminy odznaczeni zostali rolnicy Łukasz Kamionka z Borku oraz Mariusz Piwoński z Wólki Bachańskiej. Pięknie prezentował się wieniec dożynkowy przygotowany przez naszą gminę i w konkursie na tradycyjny wieniec zajął I miejsce.

W przygotowanym przez promocję gminy namiocie, wspaniale prezentowali się pszczelarze z różnorodnymi produktami i pysznymi miodami. Piękną dekorację stanowiły kosze i koszyki wykonane przez wikliniarza Grzegorza Gordata laureata III miejsca II Mistrzostw Polski w Wyplataniu Ogólnopolskiego Konkursu Plecionkarskiego im. Jana Bartosiewicza. Dużym zainteresowaniem cieszyła się degustacja win z Winnicy Wieczorków.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom, którzy przekazali owoce oraz płody rolne by dopełniały dekoracji stoiska, a są nimi: Joanna Bachanek, Barbara Urbanek, Edyta Sadownik, Piotr Telka, Maria Pacocha, Bożena Sadownik, Alina Grudzień.