GMINNY DZIEŃ SENIORA

„Nic szybciej nie postarza człowieka, niż częste myślenie o tym, że się starzeje, więc zapomnijmy o starości, żyjmy i cieszmy się życiem” to motto VII Gminnego Dnia Seniora Gniewoszów 2023.

W niedzielę 19 listopada 2023 r Mszą Świętą w intencji seniorów, którą celebrował ks. Stanisław Grzmil proboszcz parafii p.w. Niepokalanego Serca NMP w Gniewoszowie rozpoczęliśmy jak co roku uroczyste obchody tego dnia.

Dalsze uroczystości z udziałem władz gminy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gniewoszowie trwały do późnego wieczora. Po powitaniu przybyłych, Marcin Gac Wójt Gminy Gniewoszów oraz Maciej Baran Przewodniczący Rady Gminy złożyli seniorom najserdeczniejsze życzenia.

Następnie przedstawiciele OSP w Wysokim Kole z Naczelnikiem Filipem Kopanią na czele, przypomnieli jak dbać o bezpieczeństwo przeciwpożarowe w okresie grzewczym oraz przybliżyli zasady pierwszej pomocy. Pani Beata Gogacz pielęgniarka z SPZOZ w Gniewoszowie opowiedziała o nowościach dotyczących badań wykonywanych w naszym ośrodku zdrowia oraz zaprosiła do kącika medycznego, w którym Panie pielęgniarki Beata Gogacz oraz Elżbieta Przerwa mierzyły ciśnienie oraz cukier.

O coś dla ducha zadbano w kąciku kulturalnym. Pani Teresa Gogacz zaprezentowała pięknie swoją poezję. Nowością tegorocznego wydarzenia były kąciki tematyczne: wspomniany medyczny, kulturalny, OSP,  rękodzieła oraz kulinarny,  w którym swoim kunsztem chwalili się seniorzy w postaci przygotowanych do degustacji sałatek.

Były dyplomy dla najstarszej Seniorki i najstarszego Seniora, konkurs tańca i inne atrakcje. Artystycznie wieczór uświetnił Zespół Złota Jesień z Kozienic. Na zakończenie części oficjalnej z rąk wójta oraz przewodniczącego  wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe kubki.

Danuta Błażyńska