Gniewoszowski Kiermasz Wielkanocny

W dniu 19 marca 2024 r. na rondzie w Gniewoszowie odbył się Kiermasz Wielkanocny,  wpisuje się on co roku w tradycje przedświąteczne, w którym udział wzięli: Marcin Gac Wójt Gminy Gniewoszów i Maciej Baran Przewodniczący Rady Gminy. Spotkanie to służy kultywowaniu świątecznych tradycji, budowaniu wspólnoty mieszkańców i poczucia tożsamości. Ideą spotkania jest także zwrócenie uwagi na prace lokalnych rękodzielników – tradycyjnie przygotowywane ozdoby czy wyroby spożywcze.

Pod dużym namiotem było gwarno, kolorowo i smacznie. Można było zakupić palmy, baranki, ciasta, babeczki, miody, pyszne pasztety i pierogi oraz różnego rodzaju stroiki i ozdoby świąteczne. W tym roku stoiska swoje przygotowali : Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Gniewoszów, Stowarzyszenie „Lepsza Gmina Gniewoszów”, Klub „Senior+” w Gniewoszowie, Edukacyjna Zagroda Pszczelarska z Mieściska oraz wystawcy indywidualni. Nikt z przybyłych gości nie wyszedł z pustymi rękami.

Tradycyjnie Kiermasz otworzył oraz złożył świąteczne życzenia mieszkańcom i gościom, obecny na wydarzeniu Marcin Gac Wójt Gminy Gniewoszów, który zachęcał serdecznie do degustacji pysznego żurku.

Wszystkim wystawcom składamy serdeczne podziękowania za uczestnictwo. Dziękujemy również wszystkim gościom oraz mieszkańcom uczestniczącym w kiermaszu i zapraszamy za rok.

Dziękujemy także każdemu, kto przyczynił się do organizacji tego wydarzenia.