OWOCOBRANIE 2022

W niedzielę 11 września w Borku, mimo niesprzyjającej pogody odbył się „Festyn” Owocobranie organizowany od kilku lat przez Koło Gospodyń Wiejskich w Borku „NASZ BOREK”. Choć przeniesiony do świetlicy wiejskiej cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców wsi oraz gości. Po powitaniu przybyłych przez Danutę Błażyńską Przewodniczącą Koła, uczestnicy wysłuchali krótkiego programu o jesieni w wykonaniu członkiń KGW w Borku. Następnie obejrzeliśmy fantastyczny występ uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gniewoszowie ( młodych mieszkańców Borku), przygotowanych przez Panią Wicedyrektor ZSP w Gniewoszowie Anitę Pawlonkę, na temat 315 rocznicy osady Borek i 235 rocznicy wsi, którzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Gościnnie wystąpił Kabaret AGAT z Pionek, który rozśpiewał uczestników spotkania.

Były i wata cukrowa i popcorn, konkursy dla dzieci, licytacje fantów, tańce i wspólne biesiadowanie do późnych godzin wieczornych.

Władze gminy reprezentowali: Maciej Baran Przewodniczący Rady Gminy Gniewoszów oraz Joanna Miturska Skarbnik, którym serdecznie dziękujemy za obecność .

Gorące podziękowania za wspólną zabawę i ciężką pracę składam koleżankom z KGW w Borku za przygotowany poczęstunek, słynne pierogi i ciasta. Dziękuję za pomoc w organizacji tego wydarzenia koleżankom ze Stowarzyszenia „Lepsza Gmina Gniewoszów”.

Nie było by tak okazale, gdyby nie sponsorzy i darczyńcy fantów na licytację oraz nagród w konkursach, którym gorąco i serdecznie dziękujemy, a są nimi :

Starostwo Powiatowe w Kozienicach,

Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka”,

Gmina Gniewoszów,

Jadwiga Komorek,

Marianna Słyk,

Ewa Wernerowicz,

Ryszard Szewczyk,

Alina Grudzień.

Wspaniałe owoce borkowskie prezentowały się pięknie, wyglądały jak malowane w koszach wyplecionych przez Grzegorza Gordata wikliniarza, twórcy ludowego mieszkańca wsi Regów Stary.

Dziękujemy wszystkim za obecność na Owocobraniu i zapraszamy za rok.

Danuta Bałżyńska

Przewodnicząca

KGW w Borku „NASZ BOREK”