Turniej Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Gniewoszów

Dla wielu osób „ostatki” w naszej gminie upłynęły w atmosferze rozgrywek sportowych. W dniach 25-26 luty na sali gimnastycznej przy Publicznym Gimnazjum i Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbył się Turniej Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Gniewoszów.

Do rywalizacji zgłosiło się 8 drużyn (59 zawodników) oraz przybyła liczna grupa kibiców, oklaskująca zmagania sportowców.

W rozgrywkach udział wzięli:

 • GKS SIECIECHÓW w składzie: Damian Kurdziałek, Bartłomiej Kuźmicz, Sławomir Kuźmicz, Paweł Czerski, Kamil Pajączek, Krystian Grzebalski, Bartosz Kowalczyk, Przemysław Basiewicz

 • HL 10 w składzie: Wojciech Wójtowicz, Tomasz Sztreja, Kamil Choniawka, Karol Trybuła, Rafał Jemielniak, Grzegorz Pawlik, Robert Ryszkowski

 • FC DZIKI w składzie: Szymon Urbanowicz, Kacper Urbanowicz, Kamil Dzik, Maciej Gębski, Bartek Balcerek, Tomasz Bąk

 • DEEKS w składzie: Igor Kochanowski, Kuba Korczak, Karol Pękala, Damian Kosidło, Maciek Warda, Kamil Piasek

 • SŁOIKI SPRYTU w składzie: Mateusz Arseniuk, Jacek Piwoński, Jakub Dudek, Mateusz Kałużny, Norbert Roczkowski, Kamil Piotrowski, Mateusz Gorzkowski

 • IZOLATOR GNIEWOSZÓW w składzie: Marcin Banaś, Jakub Kurlapski, Krzysztof Sotowski, Łukasz Bondel, Łukasz Dębowski, Mateusz Madejski, Przemysław Polasik

 • WIADROWNICY w składzie: Adrian Kutyła, Kamil Kutyła, Kamil Moryc, Mateusz Glegoła, Kamil Szczepaniak, Bartosz Gajda

 • MEZAP w składzie: Mikołaj Dębowski, Kamil Osek, Andrzej Juchniewicz, Piotr Padel, Damian Pasek, Marcin Stefaniak, Krzysztof Przewłoka, Sławomir Krasącki, Robert Matras

Oficjalnego otwarcia Turnieju Piłki Halowej dokonał Wójt Gminy Gniewoszów, Pan Marcin Szymon Gac.

Zespoły rozlosowane zostały do dwóch grup i grały systemem „każdy z każdym”. Podczas rozgrywek nie brakowało emocji. Co chwila słychać było radość z udanej akcji, uwieńczoną zdobyciem bramki, dostrzec można również było sportową złość, gdy zawodnikom nie szło po ich myśli. Duże zaangażowanie piłkarzy i chęć odniesienia zwycięstwa przyczyniły się do wysokiego poziomu gry i sprawiły, że mecze były bardzo widowiskowe.

Niestety, żeby ktoś mógł wygrać, to ktoś musi przegrać 🙁

I tak po pierwszym dniu rozgrywek, dwie drużyny z najmniejszą liczbą punktów odpadły z turnieju.

W drugim dniu rozgrywek sześć drużyn: HL 10, SŁOIKI SPRYTU, WIADROWNICY, DEEKS, MEZAP oraz IZOLATOR GNIEWOSZÓW podjęło sportową walkę o główną nagrodę, czyli puchar i tytuł mistrza w piłce halowej podczas rozgrywanego turnieju w gminie Gniewoszów.

Tutaj również nie zabrakło emocji, czego dowodem są zdjęcia i nagrania wideo, a o tytuł najlepszej drużyny, zawodnicy walczyli do samego końca rozgrywek. To właśnie w ostatnim meczu turnieju DEEKS kontra MEZAP piłkarze pod wodzą Igora Kochanowskiego wywalczyli zwycięstwo i zgarnęli pulę 3 pkt., uzyskując w ten sposób pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 13 pkt. i wyprzedzając o „jedno oczko” zespół IZOLATORA GNIEWOSZÓW, który uzbierał punktów 12 i zajął drugie miejsce na podium.

Kolejność spotkań i wyniki

 1. HL 10 – SŁOIKI SPRYTU 4:1
 2. WIADROWNICY – DEEKS 1:5
 3. MEZAP – IZOLATOR GNIEWOSZÓW 3:4
 4. IZOLATOR GNIEWOSZÓW – SŁOIKI SPRYTU 4:1
 5. DEEKS – HL 10 9:0
 6. MEZAP – WIADROWNICY 4:4
 7. WIADROWNICY – IZOLATOR GNIEWOSZÓW 1:3
 8. HL 10 – MEZAP 5:2
 9. SŁOIKI SPRYTU – DEEKS 1:1
 10. DEEKS – IZOLATOR GNIEWOSZÓW 6:0
 11. MEZAP – SŁOIKI SPRYTU 1:5
 12. WIADROWNICY – HL 10 4:6
 13. HL 10 – IZOLATOR GNIEWOSZÓW 0:9
 14. SŁOIKI SPRYTU – WIADROWNICY 4:4
 15. DEEKS – MEZAP 7:0

Tabela punktowa

Kolejka

Drużyna

I II III IV V Suma punktów
MEZAP 0 pkt. 1 pkt. 0 pkt. 0 pkt. 0 pkt. 1 pkt.
WIADROWNICY 0 pkt. 1 pkt. 0 pkt. 0 pkt. 1 pkt. 2 pkt.
HL 10 3 pkt. 0 pkt. 3 pkt. 3 pkt. 0 pkt. 9 pkt.
SŁOIKI SPRYTU 0 pkt. 0 pkt. 1 pkt. 3 pkt. 1 pkt. 5 pkt.
DEEKS 3 pkt. 3 pkt. 1 pkt. 3 pkt. 3 pkt. 13 pkt.
IZOLATOR GNIEWOSZÓW 3 pkt. 3 pkt. 3 pkt. 0 pkt. 3 pkt. 12 pkt.

Podczas ceremonii wręczenia nagród Pan Marcin Szymon Gac pogratulował wszystkim zawodnikom, wręczając każdemu piłkarzowi dyplom. Dla trzech najlepszych drużyn, oprócz gratulacji i dyplomów Urząd Gminy w Gniewoszowie ufundował puchary, które otrzymali za zajęcie:

I miejsca – DEEKS

II miejsca – IZOLATOR GNIEWOSZÓW

III miejsca – HL 10

Oprócz słów uznania dla zawodników Pan Wójt podziękował strażakom z OSP Gniewoszów za opiekę medyczną podczas imprezy sportowej oraz dbałość o ład i porządek.

Pan Marcin Szymon Gac jeszcze raz pogratulował wszystkim i zaprosił na kolejny Turniej Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Gniewoszów w przyszłym roku.

Walasek Jarosław.