Turniej siatkarski

W grudniu reprezentacja gimnazjum z Gniewoszowa została zaproszona na turniej siatkarski do Iłży.

Zawody, które po raz drugi zostały zorganizowane przez stowarzyszenie Carrad Czarni Radom potwierdziły,że siatkówka w regionie radomskim cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Zmaganiom młodzieży w Iłży osobiście przyglądał się Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Rywalizację sportową w Publicznym Gimnazjum Gminnym im. Armii Krajowej poprzedziła wspólna rozgrzewka, którą dla wszystkich drużyn poprowadził Marcin Grabowski, trener przygotowania fizycznego Carrad Czarnych Radom.

Później królowała już tylko siatkówka.

W turnieju udział wzięło 13 drużyn gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali:

  • Eryk Lentas (K)
  • Hubert Gogacz
  • Bartosz Balcerek
  • Daniel Wiraszka
  • Bartek Kwaśny
  • Paweł Bartosiewicz
  • Kacper Urbanowicz
  • Kacper Molenda

Po sześciogodzinnych zmaganiach, kadra Gniewoszowa wywalczyła VI miejsce ulegając jedynie zespołom u których widać było przygotowanie klubowe. Godnym podkreślenia jest fakt, że nasza drużyna z Publicznego Gimnazjum pod kierownictwem trenera Jarosława Walaska, wywalczyła najwyższą lokatę z gmin reprezentujących powiat kozienicki.

W wielkim finale zawodnicy z Przysuchy pokonali drużynę z Wolanowa, reprezentującą powiat radomski. Pionki, triumfator pierwszego turnieju, tym razem sklasyfikowane zostały na trzecim miejscu.

– Na parkiecie zaprezentowało się ok. 160 młodych siatkarzy. Turniej okazał się nie tylko doskonałą promocją tej dyscypliny sportu, ale także świetnym przeglądem kadr. To była bardzo udana impreza. Na pewno duża w tym zasługa władz samorządowych Iłży – podsumował turniej Partnerstwa Regionalnego Czarni Mariusz Szyszko, dyrektor zarządzający Stowarzyszeniem Czarni Radom.

Trener Jarosław Walasek, prowadzący naszą drużynę z Gniewoszowa również podzielił zdanie, że organizacyjnie (biorąc pod uwagę tak dużą ilość zawodników) wszystko było zapięte na ostatni guzik. A podsumowując grę naszej drużyny można śmiało ich pochwalić gdyż pokazali, że potrafią naprawdę dużo i znają się na siatkarskim rzemiośle. Jedyne czego zabrakło naszej ekipie to w końcówce turnieju doskonalenia boiskowego i większego opanowania w przyjęciu piłki. Wiemy nad czym musimy więcej popracować żeby na kolejnej imprezie sportowej walczyć o miejsca medalowe.